Lietuvoje

2018.03.09 12:06

Kovo 11-ąją V. Landsbergis praleis ligoninėje, bet žodį galėsime išgirsti

Jurga Tvaskienė, DELFI.lt 2018.03.09 12:06

Prieš pat Vasario 16-ąją ligoninėje atsidūręs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis medikų globoje liks ir per Kovo 11-osios iškilmes.

Kaip penktadienio ryte DELFI sakė profesoriaus sūnus Vytautas V. Landsbergis, jo tėvas jaučiasi „stabiliai ligoniniškai“.

„Yra laukimas, kada kažkas pasidarys stabiliau, kad galima būtų jį išleisti. Kažkokių didelių pavojų nėra, bet gydytojų priežiūra dar reikalinga“, – aiškino V. V. Landsbergis.

Pasak jo, V. Landsbergis negalės dalyvauti Kovo 11-osios renginiuose. Tačiau paklaustas, ar profesorius neketina paskelbti sveikinimo Lietuvai, kaip padarė Vasario 16-osios proga, sūnus sakė: „Visko gali būti“.

„Žinau, kad šiandien kažką filmuos, kažkas žada atvažiuoti. Jis yra darbingas ligoninėje. Manau, visko gali būti, kad jis tikrai neliks nuošalėje (nuo Kovo 11-osios šventės), tai būtų ne jo charakteriui“, – kalbėjo profesoriaus sūnus.

DELFI primena, kad dėl gripo komplikacijų V. Landsbergis Santaros klinikose atsidūrė prieš pat Vasario 16-osios iškilmes. Liga užkirto kelią kasmetinei profesoriaus kalbai iš Signatarų namų balkono, tačiau V. Landsbergio parengtą jautrų sveikinimą Lietuvai perskaitė aktorius Rimantas Bagdzevičius.

„Būk pasveikinta, Lietuva, šimto metų mergaite, amžinai jauna. Gyvuok per amžius. Ir mylėk gyvenimą. Būk dora ir teisinga. Neišduok savęs, o suklydusi norėk būti geresnė. Tavo žemė – be galo graži. Mylėk ją ir neapleisk. Aš tave myliu. Tik tiek“, – skambėjo V. Landsbergio žodis.