Lietuvoje

2018.03.09 07:19

Į Lietuvą atvyksta Lenkijos premjeras

LRT.lt 2018.03.09 07:19

Penktadienį Vilniuje vyks Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikimas bei Lenkijos ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio vizitas, praneša vyriausybė.

Dvišaliame Lietuvos ir Lenkijos premjerų susitikime bus aptartos iniciatyvos, skirtos suaktyvinti dvišalį tarpvyriausybinį bendradarbiavimą visose ūkio srityse, taip pat siekiant toliau stiprinti regioninį saugumą. Dėmesys bus skiriamas trijų Baltijos valstybių elektros tinklų su Europa sinchronizacijos projekto įgyvendinimui bei regioninės reikšmės infrastruktūros projektų „Via Baltika“, „Rail Baltika“, „GIPL“ (dujų jungties su Lenkija) eigai aptarti ir ekonominio-prekybinio bendradarbiavimo stiprinimui. Taip pat bus aptartos įgyvendinamos priemonės, skirtos lietuvių ir lenkų tautinių mažumų abiejose valstybėse poreikių tenkinimui, rašoma pranešime spaudai.

Lenkijos ir Lietuvos premjerų susitikimas vyks vyriausybėje. Po šio susitikimo bus pasirašomas Lietuvos ir Lenkijos Energetikos ministerijų susitarimo memorandumas dėl sustiprinto strateginio bendradarbiavimo energetikos srityje.

Baltijos Ministrų Taryba posėdžiaus Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Susitikime bus aptarti darbo rezultatai įgyvendinant transporto ir infrastruktūros projektus, bendros iniciatyvos saugumo srityje, transatlantinių santykių vystymas, toliau derinamos šalių pozicijos dėl daugiametės finansinės perspektyvos.

Baltijos valstybių ir Lenkijos ministrų pirmininkų susitikime dėmesys bus skiriamas keturšalio dialogo stiprinimui, ypatingai siekiant bendrų pozicijų Europos Sąjungos klausimais, tokiais kaip daugiametė finansinė perspektyva, „Brexit“ įtaka regionui, branduolinio saugumo klausimai. Bus apsikeista informacija apie vykstantį dialogą su Europos Komisija dėl teisės viršenybės Lenkijoje vertinimo. Taip pat dėmesys bus skiriamas regiono saugumo aktualijoms rengiantis NATO viršūnių susitikimui, santykiams su Rytų kaimynais, papildomos paramos Ukrainai priemonėms ir iniciatyvoms.

M. Mažvydo bibliotekoje šių renginių metu vyks ir parodos „Uždrausta: Baltijos knygos 1918–1940“ atidarymas.