Lietuvoje

2018.03.08 20:06

Teisininkas: nereikia bijoti sakyti moterims komplimentų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.08 20:06

Nereikia bijoti moterims sakyti komplimentų, flirtas irgi nėra uždraustas, bet seksualinis priekabiavimas gali užtraukti tiek civilinę, tiek baudžiamąją atsakomybę, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako advokatas Karolis Rugys.

Seksualinis priekabiavimas, jo aiškinimu, – užgaulus, nederamas, nepageidaujamas seksualinio pobūdžio elgesys, atliekamas žodžiu, raštu ar veiksmu, kai siekiama pažeisti žmogaus orumą arba sukuriant bauginančią, neigiamą atmosferą.

K. Rugio teigimu, įrodyti kaltinimus seksualiniu priekabiavimu gana sudėtinga – turi būti arba liudytojai, arba rašytiniai įrodymai, arba nufilmuota, parodyta medžiaga.

Be to, remiantis baudžiamąja teise, asmuo, prie kuriuo priekabiaujama, turėtų būtų priklausomas nuo priekabiautojo – tai gali būtų giminystės ryšiai ar darbo santykiai. „Jei kažkoks žinomas asmuo priekabiauja prie nežinomo asmens, abejoju, kad teismas nustatytų tą priklausomumą. Jį kiekvienu atveju reikia nustatyti“, – sako teisininkas.

Advokatas pastebi, kad kai šiuo metu daug seksualinio priekabiavimo istorijų aptarinėjama viešojoje erdvėje, atrodo, kad skundų itin padaugėjo, tačiau to nėra: „Realiai, kiek man yra žinoma, tokio proveržio didelio nėra. Tiktai viešojoje erdvėje arba kai nuskamba žinomi asmenys, gali susidaryti toks įspūdis, kad tai masiškai vyksta. Tai to nėra.“

Išsamiau – pokalbio įraše.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.19 17:10

Skiepijant nuo COVID-19 Šilalėje pacientus vežantys vairuotojai liko be skiepų – ligoninė nežinojo, savivaldybė pamiršo be eilės šeimą paskiepijęs verslininkas svarsto kreiptis į teismą dėl duomenų apsaugos