Lietuvoje

2018.03.08 16:26

M. Majauskas kreipiasi į prokuratūrą dėl šmeižto

BNS 2018.03.08 16:26

Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas Seimo opozicinės konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas sako rengiąs pareiškimą Generalinei prokuratūrai, kad būtų pradėtas tyrimas dėl šmeižto.

„Kviečiau kalbėti visus, kurie jaučiasi bent kiek nukentėję. Visą šį sunkų laikotarpį stengiausi reaguoti ramiai ir išlaikyti visapusišką pagarbą kalbantiems. Išsakyta buvo daug kaltinimų, kurie yra absoliučiai niekuo nepagrįsti. Todėl dabar kreipiuosi į prokuratūrą, kad išsiaiškintų paskleistą informaciją ir pradėtų tyrimą dėl šmeižto“, – ketvirtadienį atsiųstame komentare BNS nurodo M. Majauskas.

Jis teigė artimiausiu metu ketinąs paduoti pareiškimą prokuratūrai.

M. Majauskas anksčiau neigė šią savaitę „Info TV“ televizijos paskelbtą vienos merginos liudijimą dėl politiko galimai nederamo seksualinio elgesio prieš penkerius metus. 

Anksčiau žiniasklaidai M. Majauskas teigė neketinąs imtis teisinių veiksmų dėl šmeižto, nes pats ne kartą yra drąsinęs prabilti ir liudyti galimo nederamo seksualinio elgesio ar priekabiavimo aukas ir tokia gynyba, anot jo, prieštarautų jo ligšliolinei veiklai remiant #metoo judėjimą. 

„Kaip suprantu, jau yra kreiptasi į Generalinę prokuratūrą, kreipėsi partijos pirmininkas. Pradžioj gal buvau nustebęs, nes nežinojau, kad toks veiksmas įvyko. Vėliau atrodė, kad gal ir neblogai, kad taip kreipėsi, jie irgi pateiks savo atsakymus. Aš savo veiksmais nenorėčiau pabandyt kažką daryti, kas galėtų būti interpretuojama kaip bandymas užčiaupt tuos žmones, kurie kalba. Aš visą laiką sakiau, kad gerai, kad kalba, kad reikia drąsint tuos žmones kalbėt, nes visas judėjimas apie smurto mažinimą ir netoleravimą – labai gerai kad žmonės išdrįsta kalbėt, ir labai gera, kad kalba“, – trečiadienį portalui delfi.lt sakė M. Majauskas. 

Generalinė prokuratūra BNS ketvirtadienį informavo tebenagrinėjanti konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio kreipimąsi, kuriuo prašoma pradėti tyrimą dėl paviešinto merginos liudijimo.

Pareiškime prokuratūrai G. Landsbergis nurodo, kad tokiu atveju, jeigu veika turi didelę visuomeninę reikšmę, tai baudžiamąjį procesą dėl šios veiklos turi teisę pradėti ir prokuroras, nepriklausomai nuo to, ar yra nukentėjusiojo skundas.

M. Majauskas antradienį išplatintu pranešimu spaudai informavo stabdantis narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Jis taip pat ketina pasitraukti iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų.