Lietuvoje

2018.03.08 11:39

S. Skvernelis: prezidentės kritika dar nereiškia kad ji netiki vyriausybės potencialu

ELTA 2018.03.08 11:39

Premjeras Saulius Skvernelis, ketvirtadienį kalbėdamas „Žinių radijui“, išskyrė pagrindinius siekius, į kuriuos vyriausybė orientuosis artimiausiu metu, bei teigė manąs, kad prezidentės išsakyti kritiški teiginiai apie miglotas, visuomenę skaldančias valdančiųjų reformas nereiškia to, kad Dalia Grybauskaitė netiki vyriausybės potencialu.

Premjeras akcentavo, kad praėję metai buvo skirti gerinti mažiausias pajamas gaunančių žmonių situaciją. Tuo tarpu per ateinančius metus, kalbėjo S. Skvernelis, vyriausybė orientuosis ir į vidurinės klasės stiprinimą.

Premjeras pabrėžė, kad sieks skatinti tolesnį šalies ekonominį augimą, pritraukiant užsienio investicijas. Dėl to, akcentavo S. Skvernelis, bus siekiama mažinti darbo santykių apmokėjimo mokestinę naštą, taip pat mažinti ir konsoliduoti tam tikrus darbdavio ir darbuotojo mokesčius.

Galiausiai premjeras tarp tikslų įvardijo mokesčių progresyvumą. Tačiau davė suprasti, kad kalbama tik apie tam tikro lygio progresyvumą.

„Galiausiai tikrai nėra atsisakyta pirminiame etape išsakytų diskusijų dėl tam tikro, pabrėžiu, tam tikro, progresyvumo. Didesnio galbūt progresyvumo“, – kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis antradienį išsakytos prezidentės D. Grybauskaitės kritikos dėl, jos nuomone, miglotos ir neparuoštos mokesčių reformos pernelyg nesureikšmino.

S. Skvernelis sakė nemanąs, kad prezidentė netiki vyriausybės galimybėmis įgyvendinti mokesčių reformą.

Prezidentė D. Grybauskaitė, antradienį susitikusi su Seimo valdyba, ne tik įvertino, bet ir sukritikavo valdančių pradėtus darbus. Pristatant prezidentūroje klausimus, kuriuos šalies vadovė aptarė su Seimo valdyba, D. Grybauskaitei kilo nemažai klausimų dėl „valstiečių“ inicijuojamų reformų kokybės ir tikslų. Pasak prezidentės, kai kurie valdančiųjų sprendimai ne tik turi neigiamą šalutinį poveikį, bet ir skaldo visuomenę.

Prezidentė teigė atkreipusi Seimo valdybos dėmesį dėl mokesčių atliktų reformų, kurios, anot jos, kartais miglotos ir neparuoštos. 

„Todėl tokios reformos, ypač miglota mokesčių reforma, trikdo tiek gyventojus, tiek užsienio investuotojus. Ir todėl mano pozicija yra labai aiški – kad nereikia gadinti to, kas veikia, ir kelti lūkesčius, kurių vėliau neįmanoma realizuoti arba tiesiog jie nerealizuojami“, – antradienį kalbėjo D. Grybauskaitė.