Lietuvoje

2018.03.08 11:39

„Socialdarbiečiai“ į teisingumo ministrus siūlys 3 kandidatus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, LRT RADIJAS2018.03.08 11:39

Socialdemokratų darbo frakcija į teisingumo ministrus ketina siūlyti 3 kandidatus – du teisininkus ir vieną politiką. Tai žurnalistams pranešė frakcijos seniūnas Andrius Palionis. Tiesa, kandidatų pavardės kol kas viešai neskelbiamos.

Jo teigimu, visi jie – naujai kuriamos Socialdemokratų darbo partijos nariai. 

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad, sprendžiant dėl kandidato į ministrus, nebus žiūrima į jo partinę priklausomybę. Pasak jo, galimus kandidatus siūlys visa valdančioji koalicija, o galutinį sprendimą priims premjeras ir prezidentė.

„Nėra tokių postų – jų ar mūsų. Kalbant apie frakcijų koaliciją, visa vyriausybė yra valdančiosios daugumo vyriausybė. Ieškome geriausių žmonių. Kaip ir anksčiau, nežiūrime į partinę priklausomybę. Taip, kandidatus pasiūlys ir mūsų partneriai – manau, kad jeigu tarp jų bus koks žmogus ar žmonės, kurie gali kandidatuoti, su jais kalbėsiuosi. 

Procedūra bus tokia pati, kaip ir tada, kai buvo formuojama vyriausybė – [ministras paskiriamas] ministro pirmininko ir respublikos prezidentės“, – kalbėjo S. Skvernelis.

I. Šiaulienė: ministro postas tikrai priklauso mums

Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos narė Irena Šiaulienė sako, kad jų kandidatas į teisingumo ministrus greičiausiais bus nepartinis. Jos teigimu, diskusijų, kad postas priklauso naujajai frakcijai, nekyla.

„Pasiūlymų turėsime ir mes, ir premjeras ir ieškosime sutarimo. Socialdemokratų darbo frakcija yra koalicinėje sutartyje su valdančiąja dauguma ir dėl to diskusijų nekyla. Mes išlaikėme proporcijas ir šitas teisingumo ministro postas tikrai priklauso mums. Kolegos, kurie išėjo į opoziciją, neturi teisės deleguoti [teisingumo ministro]. Nematau, dėl ko čia galėtų kilti ginčai“, – LRT RADIJUI komentavo I. Šiaulienė.

Kandidato į teisingumo ministrus prireikė po to, kai antradienį Milda Vainiutė pareiškė paliekanti postą. Tokį sprendimą ji teigia priėmusi kilus viešam nepasitenkinimui, kad ministerijos vadovai galėjo trukdyti Kalėjimų sistemos auditui.

M. Vainiutė atskleidė, kad dar būtų dirbusi, jei ne premjero patarėjo ir apie įkalinimo sistemos korupciją prabilusios Rasos Kazėnienės spaudos konferencija praėjusią savaitę. Joje paskelbus, kad viceministras Raimondas Bakšys galėjo stabdyti audito medžiagos perdavimą prokurorams, šis šią savaitę taip pat pasitraukė.

S. Skvernelio vyriausybėje tai bus antras pasitraukęs ministras. Pernai postą po socialdemokratų skilimo paliko Mindaugas Sinkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.