Lietuvoje

2013.08.06 16:21

Nuo kiaulių maro grėsmės ginasi, kaip išmano

Salomėja Pranaitienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.08.06 16:21

Lietuva ginasi nuo prie jos sienų iš Baltarusijos priartėjusio agresyvaus afrikinio kiaulių maro. Iš Vyriausybės rezervo fondo skirta ketvirtis milijono litų pasienio punktuose dezinfekavimo įrangai pastatyti.  Taip pat kovojant su galimu šios ligos plitimu, aplinkos ministerija  panaikino apribojimus medžioti šernus.

Lietuva ginasi nuo prie jos sienų iš Baltarusijos priartėjusio agresyvaus afrikinio kiaulių maro. Iš Vyriausybės rezervo fondo skirta ketvirtis milijono litų pasienio punktuose dezinfekavimo įrangai pastatyti.  Taip pat kovojant su galimu šios ligos plitimu, aplinkos ministerija  panaikino apribojimus medžioti šernus.

Iš Baltarusijos į Medininkų pasienio postą per parą atvyksta maždaug 2 tūkstančiai automobilių, kai kas atžygiuoja ir pėsčiomis.

Maždaug po geros savaitės visiems kertantiems sieną teks pervažiuoti per dezinfekavimo kilimus, o krovininės mašinos bus purškiamos biocidais. Atvykstantieji sako girdėję apie jų šalyje nustatytą pavojingą  kiaulių ligą – afrikinį kiaulių marą.

„Naikina viską, iš vietinių gyventojų atima kiaules, už jas duoda minimalias kompensacijas. Kareiviai degina ir dezinfekuoja“, – pasakojo kalbintas baltarusis.

„Viskas kontroliuojama. Žmonės kalba, kad sunaikino jau 36 tūkstančius kiaulių“, – pridūrė kitas vyriškis.

Muitininkai sako dabar itin griežtai žiūrintys, ar vilkikų vairuotojai nesiveža mėsos ar jos produktų. Mat ir iki šiol daugelį gyvūninės kilmės produktų iš Baltarusijos buvo draudžiama importuoti. Dabar tvarka dar sugriežtinta.

„Yra uždrausta – pašarų ir pašarų priedų įvežimas iš Baltarusijos į Lietuvą, taip pat ir šalutinių  gyvūninių  produktų, t.y. ra lydytų  riebalų  įvežimas. Tai iki šiol nebuvo  draudžiama“, – dėstė Maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės sk. vedėjas Egidijus Mecelis.

Ginantis nuo prie pat sienų priartėjusios itin pavojingos kiaulių ligos, visuose pasienio postuose su Baltarusija netrukus bus įrengti dezinfekavimo kilimai ir aparatai. O penkiuose didžiuosiuose – pastatyta įranga mašinoms apipurkšti. Tačiau kur tiksliai ši įranga bus statoma – kai kuriuose postuose dar neaišku.

„Kadangi postas priklauso Kontrolės punktų direkcijai prie Susikimo ministerijos, tai turėtų būti bendras tarnybų sprendimas“, – aiškino Maisto ir veterinarijos tarnybos Medininkų pasienio posto vedėjas Egidijus Trunca.

Anot Maisto ir Veterinarijos tarnybos vadovo, dezinfekavimo įrangai įsigyti skirta 250 tūkstančių litų. Dar maždaug pusės milijono prireiks preparatui, apie milijoną teks mokėti ir šį darbą atliksiantiems žmonėms.

Apie aptiktą afrikinio kiaulių maro židinį Baltarusija Lietuvai pranešė vos prieš savaitę. Tačiau neoficialiaI kalbama, kad jau pernai rudenį medžiotojai nušovė keliasdešimt šia liga apsikrėtusių šernų, tad kovojant su galimu šios ligos plitimu, aplinkos ministerija panaikino apribojimus medžioti šernus.

„Aplinkos apsaugos regionų departamentai kreipsis į medžiotojų būrelius, kviesdami kontroliuoti tas bandas ir mažinti jų populiaciją“, – sakė  aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Taip pat gyventojų prašoma, pastebėjus nugaišusį šerną, skubiai pranešti aplinkosaugininkams ir Maisto bei veterinarijos tarnybai.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius