Lietuvoje

2018.03.07 18:19

Jonavos užkandinėje atsisakyta aptarnauti karius

Vaidas Saldžiūnas, 15min.lt2018.03.07 18:19

Mes maisto nedarome, man kareiviai nepatinka, todėl – viso gero. Tokio atsakymo vienoje mėsainius kepančioje Jonavos užeigų priblokštas Lietuvos kariuomenės karininkas liko be pietų. Bet paviešinęs šią istoriją jis sulaukė palaikymo iš eilinių vartotojų ir garsenybių, o užkandinė – griežtos kritikos.

Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas, pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas savo feisbuko paskyroje pasidalino jam ir dar vienam karininkui nutikusia nemalonia istorija“

„Per pietus su bičiuliu Ernestu sugalvojome nuvažiuoti pavalgyti. Kadangi mano eilė, siūliau aš. Jonavoje netoli tilto savaitgalį pastebėjau neseniai atsidariusią jaukią „MIO John“ užkandinę. Šiaip ne taip įkalbėjau Ernestą (dorą lietuvį/konservatorių – ko ten važiuoti į tą naują vietą?).

Sakau, važiuojam, reikia pasižmonėti ir tuo pačiu naują verslą paremti. Mes abu su uniformom. Kaip ne kaip – Jonava visgi karių ir chemikų miestas. Atvykstam prie puikios ir tikrai labai gražiai ir skoningai įrengtos kavinės.

Kavinėje pasitinka šauni ir maloni juodaplaukė (toliau negirsiu, kad METOO nebūtų). Kavinėje tuščia – nė vieno kliento. Tada mes vos ne vienu balsu sakome: kaip gražu pas jus, mes norėtume pavalgyti (ant sienos – puikus plėšytos mėsos patiekalų meniu).

Ta tikrai miela pardavėja atsako: nieko nebus, berneliai kareivėliai, nedarom mes pietų. Virtuvės nėra. Šiaip laikinai nėra – įranga yra, bet šefo nėra. Mes nepasiduodam – norim valgyt. Gal kažką sugalvotume? Ta miela padavėja staiga sako: o, matau atvažiavo virtuvė!

Užeina dar viena šauni mergina. Aš jau mintyse kandu mėsainį su puikia mėsa. Sakome – norime pavalgyti, labai. Ir tada prasideda.

Pirmiausia sako, kad „čia jums ne valgykla, mes maisto nedarome“. Visų antra, „man kareiviai nepatinka, todėl viso gero“. Na nenorim jūsų matyt, eikit „kibini materi“. Tokio akibrokšto senai nėra buvę“, – apie savo patirtį užkandinėje rašė plk. lt. E. Lastauskas.

„Mes vis tiek juos saugosime ir ginsime“

Skaudžiausia, anot jo, ne tik tai, kad padavėjos karininkus išvadino eiliniais kareiviais, bet ir tai, kad abu juos atsisakyta aptarnauti vien todėl, kad jie tarnauja Lietuvos kariuomenėje.

„Dėl to, kad mergina, kurią saugome ir giname, kad koks Ivanas arba Abu- Bagdadi su kompanija nepamylėtų, taip į Lietuvos karius žiūri – ką jau čia padarysi. Būna juk visiems.

Ta proga noriu pasakyti, kad ir toliau ne tik tą merginą, kur Lietuvos karių nemėgsta, saugosime ir ginsime, bet ir jos artimus ir mylimus žmones. Ir kitus Lietuvos žmones – net jei ir kitur valgyt neduos. Priesaika – toks jau dalykas, laužyti kaip ir negerai“, – pareiškė karininkas.

Jo teigimu, kyla tik vienas klausimas: kaip valstybei surinkti mokesčius iš tokių verslininkų, kurie jų produktus pirkti norinčius žmones siunčia tolyn?

Sureagavo įžymybės ir G. Landsbergis

Pasirodžius plk. lt. E. Lastausko įrašui DELFI nusprendė pasidomėti, ar išties minėta užkandinė negamina pietų ir neaptarnauja Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių žmonių. Paskambinus feisbuko profilyje nurodytu telefono numeriu atsiliepusi MIO John darbuotoja iš pradžių entuziastingai patikino, kad maisto užeiga tikrai turi.

„Gaminame burgerius!“, – džiugiai pareiškė ji. Tačiau DELFI pasiteiravus, ar išties užeiga neaptarnauja tarnaujančių Lietuvos karių, mergina kaip pritilo ir rėžė: „nieko nekomentuosime“.

Tačiau komentuoti po plk. lt. E. Lastausko įrašu ir „MIO John“ feisbuko paskyroje ėmė eiliniai vartotojai. Pakviesti išsakyti, ką galvoja apie tokią, Lietuvos karių neaptarnaujančią užeigą ir palikti įvertinimą dešimtys žmonių paliko kritiškus komentarus ir po vieną žvaigždutę iš penkių galimų.

Per valandą 144 penkių žvaigždučių teigiamus įvertinimus turėjusi užeiga sulaukė beveik antra tiek neigiamų (1 žvaigždutės) įvertinimų. Prie to prisidėjo ir garsus maisto kritikas Andrius Užkalnis, kuris paragino visus išsakyti savo nuomonę apie užkandinės politiką neaptarnauti Lietuvos karių.

„Niekada nedarau tokių akcijų, bet šiandien padarysiu. Jonavoje yra užkandinė „MIO John“, kuri atsisako aptarnauti Lietuvos karius. Paimam telefoną ir paskambinam – mandagiai – ir paklausiam, ar tiesa, kad jie neaptarnauja Lietuvos karių?

Kai jiems paskambins kokie 5000 žmonių, galimai supras, kaip negalima elgtis. (…) Jei randate minutę paskambinti ir balsuot už Euroviziją, tai nepatingėkit susukti šitiems pacifistams“, – ragino A. Užkalnis, pabrėžęs, kad pamėginus paskambinti užeigos nurodytu telefonu, jau niekas nebeatsiliepė.

Užeigai taip pat paskambino ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Prisistatęs ir paklausęs užeigos atstovės, ar tiesa, kad užeigoje neaptarnaujami Lietuvos kariai, politikas iš pradžių išgirdo grasinimą, jog pls. lt. E. Lastauskas esą bus paduotas į teismą.

„Mes savo versiją pateiksime teisme su filmuota medžiaga“, – pareiškė užeigos atstovė, patikinusi, jog „MIO John“ aptarnauja visus, tačiau karių vizito metu esą tiesiog nedirbo.

DELFI pl. lt. E. Lastauskas tikino, kad jam pirmiausiai gaila pačios užkandinės, kurią užgriuvo skambučių ir neigiamų įvertinimų lavina.

„Mes tiesiog norėjome pavalgyti, paremti vietos verslą. O mums ta mergaitė pasakė, kad jai nepatinka kariai. Iš jų laukiau kokio nors atsiprašymo. Gal suklydo, buvo bloga diena. Bet pasakė, kad už sugadintą reputaciją kreipsis į teismą“, – stebėjosi E. Lastauskas. Jis taip pat prisipažino, kad jį maloniai nustebino kitas dalykas.

„Visada žavėjausi Amerika, kur žmonės palaiko karius, jais ne tik didžiuojasi, bet ir užstoja. Džiugu, kad tas supratimas atsiranda ir Lietuvoje“, – teigė karininkas. Galiausiai sureagavo ir pati užkandinė.

„Sveiki, atsižvelgus į šiandieną susiklosčiusią situaciją, norime oficialiai pranešti, kad kareiviai visada yra laukiami ir mes nesame nusiteikę prieš juos. Mūsų užkandinę yra pamėgę įvairių šalių kariai“, – rašoma užkandinės feisbuko paskyroje.

Aptarnauti užeiga esą atsisakė todėl, kad virtuvė tuo metu nedirbo ir maistas tuo metu nebuvo tiekiamas.

„O kad tuo metu užėjo karininkai, privilegijos negalėjome suteikti“, – pridurta įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt