Lietuvoje

2018.03.07 11:13

Prokuratūra nagrinėja G. Landsbergio pareiškimą dėl M. Majausko

BNS2018.03.07 11:13

Generalinė prokuratūra nagrinėja opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą dėl paviešinto merginos liudijimo apie galimą konservatoriaus Seimo nario Mykolo Majausko nederamą seksualinį elgesį.

„Patvirtinu, kad pareiškimas yra gautas ir jis bus nagrinėjamas nustatyta tvarka“, – trečiadienį BNS sakė prokuratūros atstovė Elena Martinonienė. 

Pareiškime prokuratūrai G. Landsbergis nurodo, kad tokiu atveju, jeigu veika turi didelę visuomeninę reikšmę, tai baudžiamąjį procesą dėl šios veiklos turi teisę pradėti ir prokuroras, nepriklausomai nuo to, ar yra nukentėjusiojo skundas.

„Šis atvejis neabejotinai turi didelę visuomeninę reikšmę, nes kalbame apie Seimo narį, todėl yra būtinas prokuroro tyrimas ir išaiškinimas, ar šis asmuo gali būti kaltinamas atlikęs nusikalstamą veiką“, – sako G. Landsbergis.

Jis taip pat nurodo, kad tokio pobūdžio įtarimai turi būti tiriami nedelsiant ir atsakyta į visus visuomenei kylančius klausimus.

„Vertinu vienareikšmiškai neigiamai, tik tiek, kad M. Majauskas parekomenduotas skubiai sustabdė narystę partijoje. Šiuo metu rengiu kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą ir prašau prokuratūros įvertinti teisiškai šį reikalą. Tas atsakymas nepaprastai svarbus. Žinant jį tada lengvesnis ir moralinis vertinimas“, - BNS antradienį sakė G. Landsbergis. 

Klausiamas, ar M. Majauskas turėtų trauktis iš Seimo buvusio parlamentaro Kęstučio Pūko pavyzdžiu, G. Landsbergis siūlė pirmiausia to klaust paties M. Majausko.

„Į šį klausimą geriausiai atsakytų pats, nes tai moralinio vertinimo pusė. K. Pūko situacija siejasi būtent su teisiniu vertinimu, prokuratūros pradėtas tyrimas nurodė, kad buvo naudojamasi galingesnio žmogaus pozicija. (...) Aš neabejoju, kad jis (M. Majauskas - BNS) turės atsakymą į šį klausimą. Aš būčiau linkęs sulaukti atsakymo iš institucijų, į kurias kreipiuosi“, - sakė konservatorių lyderis. 

Konservatorius M. Majauskas BNS sakė kol kas nesvarstantis galimybės atsistatydinti iš Seimo. Kaltinimus dėl nederamo seksualinio elgesio prieš daugiau nei penkerius metus jis neigia.

„Kol kas tokio dalyko (trauktis iš Seimo – BNS) nesvarsčiau, vertinu rinkėjų išreikštą pasitikėjimą, darbus, kuriuos dariau iki šiol, ketinu tęsti. Taip lengvai rinkėjų pasitikėjimu nesišvaistysiu“ , – BNS sakė politikas.

M. Majauskas antradienį išplatintu pranešimu spaudai informavo stabdantis narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Jis taip pat ketina pasitraukti iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.