Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.07 17:01

Seimui pristatyta Valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimo ataskaita

LRT.lt 2018.03.07 17:01

Seimo Audito komitetui pateiktoje audito rekomendacijų ataskaitoje nurodoma, kad audito subjektai ėmėsi veiksmų priemonėms įgyvendinti, tačiau vis dar vėluojama įgyvendinti 24 proc. sutartais terminais neįgyvendintų rekomendacijų, teigiama Valstybės kontrolės pranešime.

Paskelbtoje ataskaitoje nurodyti 2015–2017 m. teiktų rekomendacijų įgyvendinimo rezultatai. Šiuo laikotarpiu aukščiausioji audito institucija atliko 129 viešojo sektoriaus auditus ir ataskaitose pateikė 795 rekomendacijas.

Valstybės kontrolės pateiktoje ataskaitoje pažymima, kad labiausiai vėluojama įgyvendinti auditų rekomendacijas valstybės ūkio ir rinkos kontrolės, teisingumo, valstybės turto ir finansų valdymo srityse, o daugiausia rekomendacijų sutartu laiku įgyvendinta žemės ūkio, aplinkos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo srityse.

„Vėluojama įgyvendinti su valstybės ir savivaldybių įmonių bei viešųjų įstaigų sistemos pertvarka, kibernetinio saugumo ir el. informacijos saugos strategine sritimi susijusias svarbias rekomendacijas“, – sako Audito plėtros departamento direktorius Mindaugas Macijauskas. Tarp vėluojamų įgyvendinti rekomendacijų Valstybės kontrolė taip pat išskiria ir valstybinės žemės nuomos naudingumo užtikrinimo, visapusės pagalbos su savižudybės rizika susijusiems asmenims ir kitas rekomendacijas.

Aukščiausioji audito institucija kiekvieną kartą atlikdama auditus pateikia rekomendacijas atitinkamiems subjektams: nurodo, ką reiktų keisti, kad netinkamos veiklos atvejai viešajame sektoriuje būtų ištaisyti ir nepasikartotų.

Valstybės kontrolė pažymi, kad auditų rekomendacijoms įgyvendinti reikalingi ir teisės aktų pokyčiai. Seimui pateikta svarstyti 13 įstatymų projektų, kuriais siūloma spręsti audito metu nustatytas problemas – vidaus kontrolės ir vidaus audito sistemos tobulinimo, korupcijos prevencijos ir rizikų nustatymo, valstybinės žemės disponavimo, žmogiškųjų išteklių valdymo viešajame sektoriuje, valstybės informacinių išteklių valdymo, smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo ir kt.

Teikdama valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitą aukščiausioji audito institucija siekia skatinti audituotus subjektus ir kitas suinteresuotas šalis laiku įgyvendinti rekomendacijas. Šios ataskaitos – tai parlamentinės kontrolės priemonė, kuria prisidedama prie rekomendacijų įgyvendinimo.

Siekiant didesnio duomenų prieinamumo, nuo kovo mėn. Valstybės kontrolės interneto svetainėje visuomenei atvira tapo informacija ir apie finansinių (teisėtumo) audito rekomendacijų įgyvendinimą. Visą informaciją galite rasti čia.

Valstybės kontrolė audito rekomendacijų ataskaitą Seimui teikia du kartus per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi