Lietuvoje

2018.03.07 09:41

Politikų skaidrumas: mažiau nei pusė parlamentarų skelbia apie savo susitikimus

BNS2018.03.07 09:41

Apie darbo metu vykstančius susitikimus skelbia mažiau, nei pusė parlamentarų, informuoja su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS).

Organizacijos atstovai, peržiūrėję Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines ir svetainę manosusitikimai.lt, nurodo, kad rudens sesiją susitikimus su interesų grupėmis ir lobistais viešino 60 iš 141 parlamentaro. Situacija lyginant su pavasario sesija gerėja: tuomet tokią informaciją viešino 45 Seimo politikai.

Du trečdaliai susitikimus viešinančių parlamentarų Seime dirba pirmą kadenciją, jų susitikimai sudaro didžiąją dalį (390 iš 496) visų viešai skelbiamų susitikimų.

Daugiausiai susitikimų, kaip ir pavasario sesijos metu, skelbė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas – 47. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė 39 susitikimus, premjeras Saulius Skvernelis – 37, taip pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai: Arūnas Gumuliauskas (27), Rima Baškienė ir Vytautas Bakas (po 19).

Aštuonis iš dešimties visų susitikimų paskelbė LVŽS (259) ir Liberalų sąjūdžio (113) frakcijų nariai. 

Trys ketvirtadaliai Liberalų sąjūdžio ir daugiau negu pusė LVŽS frakcijų narių yra deklaravę bent po vieną susitikimą.

Mažiausiai susitikimus viešino Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijų atstovai.

Kaip ir pavasario sesijos metu, daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su verslo asociacijomis bei verslininkais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, mokslo, religinių bendruomenių atstovais bei profsąjungomis.

Apie savo susitikimus su keturiais registruotais lobistais skelbė keturi politikai: Simonas Gentvilas, Rūta Miliūtė, Monika Navickienė, Algirdas Sysas.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2017 metų rugsėjo 10 dienos – 2018 metų vasario 16 dienos oficialiuose darbo kalendoriuose, asmeninėse svetainėse ir svetainėje manosusitikimai.lt daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt