Lietuvoje

2018.03.07 09:08

V. Pranckietis apie priekabiavimu kaltinamą M. Majauską: jis privalo gintis

ELTA2018.03.07 09:08

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis prakalbo apie laikinąją tyrimo komisiją seksualiniu priekabiavimu kaltinamam konservatoriui Mykolui Majauskui. Seimo pirmininko nuomone, M. Majauskas privalo apsiginti šioje situacijoje, jeigu iš tikrųjų yra nekaltas. 

„Kiekvienas žmogus turi teisę į gynybą. Turime suteikti ir šiuo atveju jam teisę pasisakyti,“ – pabrėžė V. Pranckietis.

Anot Seimo pirmininko, konservatoriaus sprendimas skatinti galimas aukas toliau reikšti kaltinimus yra nevykęs, nes taip pats, jei yra nekaltas, tampa auka.

„Bet turbūt skatindamas aukas netylėti jis šiuo atveju pats tampa auka. Ir jeigu jis tampa auka, tai – neteisėta. Tada jis privalo gintis. Tai neįsivaizduočiau kitokios situacijos“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis apgailestavo, kad tokie kaltinimai mesti Seimo nariui. Anot jo, tai labai kenkia Seimo reputacijai ir dėl to, kad ketinimai mažinti Seime buriamas specialiąsias komisijas liks netesėti. Tačiau, primindamas istoriją, kai buvęs Seimo narys Kęstutis Pūkas buvo kaltinamas seksualiniu priekabiavimu, teigė, kad dvigubų standartų negali būti.

Seimo pirmininkas „Žinių radijui“ kalbėjo, kad M. Majausko kaltinimai nebus padėti į šoną ir tikrai bus sprendžiami Seime. Anot V. Pranckiečio, M. Majauskas, nesugebėjęs savęs apginti, privalės trauktis iš Seimo. 

„Jeigu tai yra tiesa, kas yra kalbama, tai neabejoju, kad Seimo narys turėtų apsispręsti dėl savo ateities“, – pabrėžė V. Pranckietis.

Antradienį M. Majauskas sulaukė kaltinimų dėl galimai netinkamo jo seksualinio elgesio su tik ką pilnametystės sulaukusia moksleive. 

Kaltinimus konservatorius neigia. 

Iš karto po paviešintų kaltinimų M. Majauskas antradienį išplatintu pranešimu spaudai informavo stabdąs narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Jis taip pat ketina pasitraukti iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų.

Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas M. Majauskas sako kol kas nesvarstąs galimybės trauktis iš Seimo. 

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis dėl M. Majausko ketina kreiptis į prokuratūrą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt