Lietuvoje

2018.03.07 16:53

Vokietijos kariuomenės vadui V. Wiekeriui įteiktas Lietuvos valstybinis apdovanojimas

LRT.lt2018.03.07 16:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo Vokietijos kariuomenės vadą generolą Volkerį Wiekerį, teigiama prezidentūros pranešime.

Generolas apdovanotas už ypatingus nuopelnus, paramą ir asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos saugumą ir dvišalį karinį bendradarbiavimą.

Būdamas didelis Lietuvos draugas, generolas V. Wiekeris pademonstravo išskirtinę lyderystę įgyvendinant NATO sprendimus, kurie yra gyvybiškai svarbūs mūsų valstybės gynybai. Jam vadovaujant Vokietija viena pirmųjų atsiuntė rotacines pajėgas, aktyviai ir gausiai įsitraukė į karines pratybas ir pirmoji suformavo NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje.

Šiuo metu Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos gynybos sąjungininkių. Didinant tarpusavio karinę integraciją ir gerinant karinių pajėgų sąveiką Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“ afilijuojama su Vokietijos kariuomenės divizija.

Tai taip pat svarbiausia Lietuvos ginkluotės įsigijimų partnerė. Mūsų valstybė iš Vokietijos perka pėstininkų kovos mašinas „Boxerius“, savaeiges haubicas, šarvuočius, laivų pabūklus, automatinius šautuvus ir granatsvaidžius.

Vokietija yra daugiausia NATO oro policijos misijų Baltijos šalyse atlikusi valstybė. Vokiečių karinės oro pajėgos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugojo 9 kartus.

Aktyvus dvišalis bendradarbiavimas vyksta stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus, rengiamos bendros karinės pratybos, Vokietijos ekspertai aktyviai dirba NATO energetinio saugumo kompetencijos centre ir Aljanso pajėgų integravimo vadavietėje Vilniuje.

Lietuva taip pat yra patikima Vokietijos partnerė tarptautinėse operacijose. Mūsų šalies kariai tarnauja Vokietijos kontingento sudėtyje JT operacijoje „MINUSMA“ Malyje ir ES operacijoje „SOPHIA“ Viduržemio jūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.