Lietuvoje

2018.03.06 17:45

Išrinktas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius

LRT.lt2018.03.06 17:45

Baigta Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus atranka, kurioje daugiausiai konkursinių balų surinko kibernetinio saugumo ekspertas dr. Rytis Rainys.

Atrinktas kandidatas dr. R. Rainys turi ilgametę patirtį kibernetinio saugumo srityje – nuo 2010 m. ėjo vadovaujančias pareigas Ryšių reguliavimo tarnyboje, kurioje kūrė kibernetinių incidentų valdymo padalinį CERT-LT ir koordinavo ES „Saugesnio Interneto“ programą, nuo 2011 m. dalyvauja ES ekspertinėje veikloje atliekant Europos Komisijos misijas Ukrainoje, Kosove ir Gruzijoje, taip pat nuo 2012 m. iki 2016 m. pirmininkavo tarptautinei „IRG WG on NIS“ kibernetinio saugumo darbo grupei, rašoma LRT.lt siųstame pranešime žiniasklaidai.  

Lietuvoje konsolidavus kibernetinių incidentų valdymo pajėgumus ir nuo 2018 m. pradžios NKSC pradėjus „vieno langelio“ principu teikti pagalbą valstybės institucijoms, verslui ir gyventojams, dr. R. Rainys iki paskyrimo į naująsias pareigas ėjo NKSC Kibernetinės gynybos departamento direktoriaus pareigas.

„Iškelti uždaviniai naujajam vadovui yra aukšti ir itin svarbūs – įgyvendinti efektyvius sprendimus susijusius su nacionaline kibernetinio saugumo politika ir kibernetinių incidentų valdymu bei prevencija Lietuvoje“, – sako krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Pasak E. Kerzos, atrinktas kandidatas dr. R. Rainys ankstesnėse pozicijose, realizuojant ilgalaikius kibernetinio saugumo projektus ar sprendžiant sudėtingas technologines informacinių technologijų problemas, yra pademonstravęs gerus organizavimo gebėjimus ir lyderystę dirbant su komanda.

Konkursą laimėjęs dr. R. Rainys taip pat aktyviai dalyvauja akademinėje veikloje – nuo 2014 m. iki 2017 m. pab. buvo Kazimiero Simonaičio universiteto Interneto inžinerijos katedros vedėjas bei Lietuvos mokslų tarybos finansuojamo mokslinio tyrimų projekto „Ankstyvoji kibernetinių incidentų identifikacija kritinėse infrastruktūrose“ vadovas. Naujasis NKSC vadovas turi mokslų daktaro laipsnį ir yra baigęs Technologijos mokslų srities studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, yra skaitęs pranešimus kibernetinio saugumo politikos ir incidentų, interneto saugumo klausimais tarptautinėse konferencijose.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius darbą pradės po to, kai įsakymą dėl jo paskyrimo į pareigas pasirašys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, gavęs atitinkamų tarnybų išvadas dėl kandidato tinkamumo eiti pareigas, kaip numato teisės aktai.