Lietuvoje

2018.03.06 16:46

Vilniuje palaidotas operos solistas V. Noreika

BNS2018.03.06 16:46

Antradienį Vilniaus Antakalnio kapinėse palaidotas vienas žymiausių Lietuvos operos solistų Virgilijus Noreika.

Amžinojo poilsio jis atgulė Menininkų kalnelyje. A. Noreiką iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, kur jis buvo pašarvotas, į kapines lydėjo gausus būrys artimųjų, kolegų, mokinių ir gerbėjų. Procesija judėjo pro Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, kur jis yra dėstęs, čia jį pagerbė ant mokyklos laiptų išsirikiavusi įstaigos bendruomenė.

Prie kapo duobės mintimis apie V. Noreiką dalijosi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Jos teigimu, maestro labai trūks, tačiau išeidamas V. Noreika „palieka ne didžiulę tuštumą, o didžiulę plačią erdvę, kurią jis atvėrė Lietuvos operai“.

V. Noreikos mokinys dainininkas Edgaras Montvidas savo ruožtu dėkojo V. Noreikai, kad išmokė būti aristokratu scenoje.

Taip pat kalbėjęs veliono brolis smuikininkas Eugenijus Paulauskas dalinosi prisiminimais iš vaikystės ir vėlesnių metų, jo teigimu, talentą muzikai jie abu paveldėjo iš mamos Marcijonos Noreikienės.

„Jo negali nebūti, jis palieka tiek daug, kad ne tik dabartiniams žmonėms, bet daugeliui žmonių bus galima jo klausytis, mokytis, žiūrėti, stebėti“, – kalbėjo jis.

82-ejų V. Noreika mirė šeštadienio rytą.

Jis yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenų: Maskvos didžiajame teatre (daugiau kaip 50 kartų), Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose.

Solistas yra sukūręs daugiau kaip 50 vaidmenų, surengęs daugiau kaip 700 solinių koncertų.

V. Noreika Operos ir baleto teatro solistu tapo 1957 metais. 1975-1991 metais buvo šio teatro direktorius, meno vadovas. Jis pirmasis iš pokario Lietuvos solistų stažavosi Milano teatre „La Scala“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje V. Noreika pradėjo dėstyti 1976 metais. Tarp jo mokinių yra E. Montvidas, Merūnas Vitulskis, Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt), Tomas Pavilionis, Laimonas Pautienius, Arūnas Malikėnas, Sergejus Larinas, Algirdas Janutas, Liudas Norvaišas, Eugenijus Chrebtovas, Audrius Rubežius, Jonas Sakalauskas, Arvydas Markauskas, Bronius Tamašauskas, Mindaugas Žemaitis.

V. Noreika yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp jų – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija „už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius, Estijos „Baltosios žvaigždės“ ordinas.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10