Lietuvoje

2018.03.06 20:06

Premjeras dėl naujo teisingumo ministro tarsis su koalicijos partneriais

ELTA2018.03.06 20:06

Iš Teisingumo ministerijos pasitraukus Mildai Vainiutei, premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad dėl naujo kandidato į ministrus tarsis su koalicijos partneriais „socialdarbiečiais“.

Tačiau jis tikina, kad ministerija neatiteks kuriai nors partijai, o bus ieškomas profesionalas.

„Kol kas net nebuvo svarstymo, kas galėtų būti, ir tarsiuosi su koalicijos partneriais“, – žurnalistams antradienį sakė S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas teigia, kad kol kas pasiūlymų iš partnerių dėl galimo kandidato nesulaukė. Jis tikino, kad tarimasis nėra posto atidavimas „socialdarbiečiams“.

„Neatiduodamas šitas postas niekam. Aš tiesiog, kaip ir numato Konstitucija, ieškosiu kandidato, o kandidatūrą suderinsiu tiek su Valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariais, tiek partneriais“, – teigė premjeras.

„Pagal buvusią ankstesnę koalicinę sutartį formaliai buvo jų kvota, dabar yra tik tarp frakcijų susitarimas, formalumo nėra, yra žodiniai susitarimai, kur atsakomybės sritis, jeigu tai yra frakcija, kuri dalyvauja vyriausybės veikloje, tai natūralu, kad turi turėti tam tikras atsakomybės sritis“, – pridūrė jis.

Premjeras tikino, kad reikia profesionalaus ir ryžtingo žmogaus, galinčio atsivesti tokią komandą. Jis teigė, kad tai gali būti ir politikas.

Anot jo, jis prezidentei ketina siūlyti, kad kol kas teisingumo ministrę pavaduotų vidaus reikalų ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.