Lietuvoje

2018.03.05 17:31

S. Malinauskas: pasisakyti paskubėjau, bet dirbti lieku

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2018.03.05 17:31

Nepasitraukus teisingumo viceministrui Raimondui Bakšiui, pats atsistatydinti ketinęs premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ teigia liekantis dirbti toliau, nors premjeras pirmadienį vyriausybėje žurnalistams sakė tiek dėl ministrės Mildos Vainiutės, tiek dėl S. Malinausko apsispręsiantis vėliau.

„Su premjeru kalbėjomės keletą kartų, turiu jo patikinimą, kad tikrai jo asmeninio pasitikėjimo nepraradau. Lieku dirbti toliau“, – tikino S. Malinauskas. – Ar nepaskubėjau su pareiškimu aš arba ministras? Manau, kad greičiausiai paskubėjau. Šiuo atveju sprendimas yra ministro pirmininko.“

Tai S. Malinauskas pirmadienį parašė ir socialiniame tinkle „Facebook“. Jis sakė, kad ir toliau dirbs su Kalėjimo departamento bei kitais skaidrumo klausimais.

Sauliaus Skvernelio patarėjas taip pat sakė, kad nors R. Bakšio pasitraukimo nelaiko asmeniniu laimėjimu, viceministro žingsnį vertina teigiamai.

„Tai nebuvo laimėjimo klausimas. Tai [R. Bakšio atsistatydinimą – LRT.lt] vertinu teigiamai. Manau, kad pokyčiai vyks toliau. Beje, jie yra pradėti. [...] Visas šitas kunkuliuojantis katilas ilgą laiką buvo uždarytas, labai gerai, kad jis atsivėrė visuomenei“, – teigė S. Malinauskas.

Jo teigimu, situacija Teisingumo ministerijoje šiuo metu nėra paprasta. „Mes keletą kadencijų turėjome ministrus, kurie iš šono atrodė labai sėkmingi, tas kadencijas atbuvo, realiai veikė principas „geriau paslėpkim tuos dalykus, kurie yra negeri, po kilimu, tada mes gerai atrodysim“. Dabar ministrė yra sudėtingoje situacijoje. Mano asmenine nuomone, ministrei šiek tiek pritrūko valios, bet šitoje vietoje aš nemanau, kad jinai buvo ta kertinė figūra, ir kaip susiklostys jos likimas mes pamatysime rytoj“, – sakė premjero patarėjas.

Visą pokalbį žiūrėkite įraše.