Lietuvoje

2013.06.27 16:39

Aptarė Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai

LRT.lt2013.06.27 16:39

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 27 dieną susitikime su Lietuvai akredituotų Europos Sąjungos šalių diplomatinių atstovybių vadovais pristatė artėjančio pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, aptarė kitas Lietuvos užsienio politikos ir tarptautinės darbotvarkės aktualijas. Susitikimas surengtas Airijos ambasadorės Lietuvoje Philomenos Murnaghan iniciatyva. Linkevičius, URM, ES,

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 27 dieną susitikime su Lietuvai akredituotų Europos Sąjungos šalių diplomatinių atstovybių vadovais pristatė artėjančio pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, aptarė kitas Lietuvos užsienio politikos ir tarptautinės darbotvarkės aktualijas. Susitikimas surengtas Airijos ambasadorės Lietuvoje Philomenos Murnaghan iniciatyva.

Baigiantis Airijos pirmininkavimui ES Tarybai, ministras padėkojo už šios šalies pareigūnų atliktą darbą daugelyje svarbių sričių – stiprinant ES bendrąją rinką, priimant ES finansinio stabilumo užtikrinimui svarbius teisės aktus, siekiant pažangos ES plėtros ir laisvosios prekybos su strateginiais ES partneriais klausimais.

Kaip skelbiama URM pranešime žiniasklaidai, L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva sieks užtikrinti pirmininkavimo tęstinumą – kaip ir 2013 m. pirmąjį pusmetį pirmininkaujanti Airija, daugiausiai dėmesio skirs finansiniam stabilumui, ūkio augimui ir darbo vietų kūrimui, taip pat ES plėtrai ir kaimynystei.

Atkreipęs dėmesį į dėl ES politinio ciklo didesnį nei įprasta ES teisėkūros krūvį, ministras patvirtino Lietuvos institucijų pasirengimą sklandžiam ir veiksmingam darbui. Jis taip pat pažymėjo, kad ES partnerių parama – esminė sąlyga siekiant įgyvendinti pirmininkavimo tikslus.

Derybų dėl ES 2014–2020 m. biudžeto užbaigimą ir jam įsigalioti reikalingų teisės aktų priėmimą ministras įvardijo kaip svarbiausią dabartinės ES darbotvarkės klausimą. L. Linkevičius taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos ketinimus siekti pažangos kuriant ES bankų sąjungą, akcentavo ES vidaus energetikos rinkos užbaigimo svarbą.

Lapkritį rengiamą ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimą Lietuvos diplomatijos vadovas pavadino svarbiausiu pirmininkavimu renginiu Vilniuje. Ministras išreiškė įsitikinimą, kad šis renginys duos teigiamą postūmį Rytų partnerystės proceso eigai.

L. Linkevičius taip pat labai teigiamai įvertino Lietuvos ir Airijos bendradarbiavimą ES Tarybai pirmininkaujančių šalių trejete, padėkojo Airijai už dalijimąsi vertinga patirtimi.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius