Lietuvoje

2018.03.05 11:30

Naujovė – draudimas automobiliais keliaujantiems augintiniams

LRT.lt 2018.03.05 11:30

Šuo ar katė – dažnas gyventojas lietuvių namuose ir kompanionas kelionėse. Nepaisant to, kad keliaujant automobiliu keleivio saugumo užtikrinimas atrodo savaime suprantamas ir būtinas, retas vairuotojas pasirūpina, kad ir jo augintinio kelionė automobiliu būtų saugi. 

Pranešime žiniasklaidai atkreipiamas dėmesys į tai, kad draudimo kompanija „Lietuvos draudimas“ šiais metais pasiūlė papildomą paslaugą – automobiliu keliaujančių žmonių ir jų keturkojų augintinių draudimą.

„Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai eismo įvykiuose nukentėjo 8 proc. daugiau automobilių keleivių nei 2016 metais. Dažniausiai keleiviai tokių įvykių metu patiria galvos sumušimus, rankų, pirštų kaulų lūžius. Panašūs lūžiai, sumušimai ir kitos traumos taip pat gresia ir keturkojams, kurie kartu keliauja automobilyje. Būtent todėl šiais metais pasiūlėme papildomai apdrausti ir automobiliais keliaujančius šunis bei kates, kurie dažnam šeimininkui yra ne tik augintiniai, bet ir šeimos nariai“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Todėl vairuotojai, apsidraudę Privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu (TPVCAPD), už 1 eurą per mėnesį gali įsigyti papildomą vairuotojo ir keleivių draudimo paslaugą, nuo šiol galiojančią ir automobiliu vežamiems šunims bei katėms.

Pasak A. Juodeikio, siekiant užtikrinti augintinio saugumą kelionėje, svarbu atsiminti jo vežimo automobiliu taisykles. Jei šuo ar katė keliauja bagažinėje, gyvūną reikėtų patalpinti specialiame narve, kuris smūgio atveju apsaugo nuo galimo „skrydžio“ į automobilio saloną ir rimtesnių sužalojimų. O jeigu šeimininkas katę ar šunį nori vežti automobilio salone, privalo jį prisegti specialiu, gyvūnams skirtu saugos diržu.

Pasirinkus „Lietuvos draudimo“ apsaugą, augintiniui, turinčiam kilmės dokumentus, pasą arba skiepų knygelę, nukentėjus eismo įvykio metu bus išmokėta vienkartinė 100 eurų draudimo išmoka nepriklausomai nuo sužeidimo ar gyvūnų skaičiaus automobilyje. Tuo tarpu su ta pačia apsauga galiojančio vairuotojų ir keleivių draudimo žmonėms maksimali išmoka siekia 6000 eurų. Ji proporcingai dalinama iš eismo įvykio metų automobilyje buvusių žmonių skaičiaus.

A. Juodeikis atkreipia dėmesį, kad vairuotojai itin vertina ir nemokamą techninę pagalbą kelyje, kuri yra neatsiejama „Lietuvos draudimo“ Privalomosios vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo dalis. Techninė pagalba vairuotojams praverčia prireikus automobilį transportuoti po eismo įvykio, užklimpus sniege ar purve, užtrenkus automobilio dureles, išsikrovus akumuliatoriui, pradūrus ratą, pasibaigus kurui ar tiesiog norint pasikonsultuoti telefonu sugedus automobiliui ar patekus į eismo įvykį. Vien pernai tokia paslauga pasinaudojo beveik 8 tūkst. vairuotojų.