Lietuvoje

2018.03.05 14:37

M. Vainiutės likimas lieka pakibęs

Dalia Plikūnė, DELFI.lt2018.03.05 14:37

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad apie teisingumo ministrės karjeros perspektyvas kalbėsis antradienį.

„Šiandien su ministre nebuvo kalbos apie galimybes dirbti ar nedirbti, rytoj turim darbinį susitikimą, kur galėsim įvertinti darbus ir perspektyvas“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras pažymėjo, kad problemos bausmių valdymo sistemoje yra įsisenėjusios, ir prasidėjo ne M. Vainiutei tapus Teisingumo ministre.

„Keista matyti politikus, kurie yra nustebę, kad Kalėjimų departamente, bausmių vykdymo sistemoje yra problemų. Tai yra įsisenėjusios – ne šios ministrės problemos, kur klesti sovietinė struktūra modifikuota į lietuvišką versiją. Realiai galime kelti klausimą, kas įkalinimo įstaigas valdo – ar administracija, ar neformali administracija, ir ar tos problemos anksčiau buvo sprendžiamos“, – sakė S. Skvernelis.

Premjero įsitikinimu, dabartinė ministrė pradėjo spręsti šias problemas.

„Galime diskutuoti – ar sėkmingai, bet iki to laiko tai buvo nematoma, ignoruojama ir slepiamos problemos, kurios ten yra. Policija, matyt, artimiausiu metu paviešins informaciją apie savo ikiteisminius tyrimus, tai atskleis pilną vaizdą, kokią sistemą paveldėjome“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras taip pat teigiamai įvertino ministrės indėlį dėl pokyčių Registrų centre, kur, pasak jo, dešimtmečius nebuvo daromi reikalingi sprendimai. Taip pat, pasak jo, buvo ir Teisinės pagalbos tarnyboje.

BNS nuotr.

„Ministrė pradėjo spręsti, ar tas progresas yra toks, koks turėtų būti, tai yra kitas klausimas“, – sakė S. Skvernelis.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką teisingumo ministrei premjeras pavadino „gerbtina nuomone“.

„Prezidentė visą laiką naudoja aštrią leksiką, jos nuomonė yra gerbtina“, – sakė S. Skvernelis.

Aiškinsis, ar nuslėpė nors vieną išvadą

Teisingumo viceministras Raimondas Bakšys pasitraukė iš pareigų po to, kai premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Teisingumo ministerijos darbuotoja Rasa Kazėnienė per spaudos konferenciją pareiškė, kad jis trukdė vykdyti kalėjimų sistemos auditą.

Iš informacijos, kurią gavo pirmadienio ryte per susitikimą su Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi ir Kalėjimų departamento direktoriumi Robertu Krikštaponiu, premjeras susidarė vaizdą, kad visa audito informacija, kuri buvo pateikta, yra teisiškai įvertinta, yra pradėtų ikiteisminių tyrimų.

„Kad kažkas spaudė neteikti informacijos duomenų neturiu. Rytoj per susitikimą su Audito skyriaus vadove ir ministre bus pateikta informacija, kokie auditai yra baigti. (…) Noriu pažiūrėti, ar buvo bent viena išvada, kuri buvo nepateikta teisėsaugai vertinti“, – sakė S. Skvernelis.

S. Malinausko likimas irgi dar neaiškus

Premjeras teigiamai įvertino savo patarėjo S. Malinausko užsidegimą kovoti su korupcija, tačiau tam, pasak vyriausybės vadovo, jis pasirinko netinkamus būdus.

„Vertinu taip, kaip didelį norą skaidrinti procesus Kalėjimų departamente ir kovoti su korupcija, bet, kitą vertus, tai yra absoliučiai netinkamas pasirinktas būdas. Tai vertinu, kaip politinio pasitikėjimo patarėjo patirties neturėjimą“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak vyriausybės vadovo, „ne spaudos konferencijose tokie klausimai turi būti sprendžiami“. Ar S. Malinauskas gali toliau dirbti, premjeras teigė apsispręs surinkęs visą informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.