Lietuvoje

2018.03.05 10:01

Buvęs olimpietis irkluotojas A. Duonėla išgirdo nuosprendį už stambų sukčiavimą

Saulius Chadasevičius, 15min.lt2018.03.05 10:01

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje kurioje buvęs pasaulio irklavimo čempionas Alvydas Duonėla teisiamas dėl sukčiavimo stambiu mastu. A. Duonėla pripažintas kaltu, tačiau griežtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą teismas kol kas atidėjo. Likęs laisvėje vyras privalės elgtis pavyzdingai, antraip lygtinė bausmė virs realia.

Matydama teisiamų suole buvusį sutuoktinį, kuris garsindavo Lietuvą olimpiadoje ir pasaulio pirmenybėse, buvusi jo sutuoktinė Dalia Burokaitė prisipažino turinti vienintelį norą: kad Alvydas Duonėla pagaliau nustotų daryti nesąmones ir pripažintų viską, ką yra primelavęs.

Iš esmės tą patį, tik ne emocingais žodžiais, o teisiniais argumentais, A. Duonėlai šį pirmadienio rytą pasakė jo baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja.

Vilniaus miesto apylinkės teisme paskelbtu nuosprendžiu prieštaringos reputacijos buvęs sportininkas pripažintas kaltu, jam skirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Lygtinio bausmės atlikimo laikotarpiu teismas įpareigojo nuteistąjį be prižiūrinčių institucijų leidimo neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos. Be to, A. Duonėlai už padarytas nusikalstamas veikas skirta vadinamoji baudžiamojo poveikio priemonė – 20 MGL dydžio bauda.

Bylos duomenimis, buvęs sportininkas pamėgino apgaule užvaldyti bendrovei „Dalecija“ priklausančius 200 000 litų (58 000 eurų). Ši bendrovė valdo buvusiai kaltinamojo žmonai Daliai Burokaitei priklausančią odontologijos kliniką.

„Neišdegęs“ A. Duonėlos sukčiavimo planas – imituodamas, kad bendrovė „Dalecija“ iš jo, kaip iš fizinio asmens, yra pasiskolinusi minėtą pinigų sumą, buvęs sportininkas ant firminių dokumentų lapų surašė paprastąjį neprotestuotiną vekselį ir pateikė šią klastotę patvirtinti notarui ir vykdyti antstoliui. Kaltinamasis tvirtino, kad skolintos lėšos buvo investuotos ne tik į klinikos remontą, bet ir jo paties su tuomete žmona sodybos įrengimą.

Prokuratūros siūlymas bausti A. Duonėlą už šią nevykusią ir nepavykusią aferą buvo toks: laisvės atėmimas 4 metams. Kalėti A. Duonėla turėtų pataisos namuose.

Siūlydamas tokią bausmę teisiamajam, prokuroras ragino teisėją atsižvelgti ir į bendrą A. Duonėlos charakteristiką.

Pasak valstybės kaltintojo, buvęs sportininkas sykį jau teistas už smurtą savo žmonos atžvilgiu, be to, buvo baustas ir administracine tvarka.

Pastarojoje byloje A. Duonėla jam pareikštų kaltinimų nepripažino. Viso proceso metu kaltinamasis kartu su savo advokato laikėsi priešingos versijos: kad būtent A. Duonėla, o ne D. Burokaitė ar bendrovė „Dalecija“ visoje šioje istorijoje yra nukentėjusysis.

Gindamasis buvęs sportininkas aštriai sukritikavo buvusią žmona: esą tai ji bando sužlugdyti jį tiek finansiškai, tiek psichologiškai.

Kalėjimo išvengti siekęs A. Duonėla teisme puolė žmoną: „Norėdama kito, iš manęs ji atėmė viską!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.