Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.05 08:54

Premjeras aptars situaciją Kalėjimų departamente

ELTA 2018.03.05 08:54

Pastarąją savaitę kilęs konfliktas dėl audito Kalėjimo departamente ne tik sukėlė nemažai klausimų dėl vykstančių procesų skaidrumo, tačiau ne juokais sudrebino ir teisingumo viceministro Raimondo Bakšio ir teisingumo ministrės Mildos Vainiutės kėdę. Pirmadienio rytą pranešta, kad R. Bakšys atsistatydina.

Pirmadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis aptarti susiklosčiusios situacijos susitiks su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi Sauliumi Urbonavičiumi ir Kalėjimų departamento direktoriumi Robertu Krikštaponiu. 

Iškart po susitikimo premjeras pirmininkaus ministrų pasitarimui, po kurio turėtų paaiškėti tai, kaip premjeras vertina ne tik situaciją Teisingumo ministerijoje, tačiau ir, konkrečiai, teisingumo ministrės bei viceministro darbą. 

Vasario 28 d. premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kazėnienė išsakė kritikos teisingumo viceministrui R. Bakšiui dėl, pasak jų, vilkinimo ir trikdymo atliekant auditą Kalėjimo departamente. 

Iškart po konferencijos, kurioje buvo kritikuojama ir teisingumo ministrė, pasisakė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, pareiškusi, kad akivaizdu, jog M. Vainiutė nekontroliuoja padėties ministerijoje ir negeba sklandžiai organizuoti darbo. 

Nors teisingumo ministrė neigia, kad nesugeba tinkamai kontroliuoti procesų ministerijoje, sulaukusi kritikos iš prezidentūros, pareiškė žadanti sprendimus dėl tolesnių savo veiksmų priimti pirmadienį, po susitikimo su premjeru. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi