Lietuvoje

2018.03.04 10:28

Karo muziejaus skyrius bus perkeltas į VI fortą

LRT.lt2018.03.04 10:28

Iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius persikelia į Kauno tvirtovės VI fortą. Planuojama, kad karo technikos eksponatus naujoje vietoje lankytojai galės apžiūrėti nuo 2019 metų, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Susitarimą dėl teritorijos Kaune sutvarkymo ir Karo muziejaus padalinio perkėlimo iš Vilniaus į Kauną 2017 m. pabaigoje pasirašė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Panaudos pagrindais nuo 2008 m. pabaigos Vytauto Didžiojo karo muziejaus valdytas turtas Olandų gatvėje Vilniuje vasarį buvo grąžintas Lietuvos muzikos ir teatro akademijai ir jau pradėtas karinės technikos perkėlimas į Kauną.

Krašto apsaugos ministerija į Kauno tvirtovės VI fortą, pasitelkus Lietuvos kariuomenės logistinius pajėgumus, atgabens ir parengs karo technikos eksponatus, taip pat įrengs darbo vietas. Kauno miesto savivaldybė yra įsipareigojusi paruošti teritoriją, reikalingą karo technikai eksponuoti, ir atlikti infrastruktūros darbus.

Perkėlus Karo technikos skyrių iš Vilniaus į Kauną, pareigybių skaičius išliks nepakitęs, o karo technika bus eksponuojama iš Vytauto Didžiojo karo muziejui skirtų asignavimų.

Teritorija Vilniaus Olandų gatvėje karinėms reikmėms naudojama ir priklausė dar nuo XVIII a. pabaigos. Iš pradžių tai buvo parako ir ginklų saugykla, o 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. teritorija su pastatais priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o Lietuvai atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. 

Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai pasitraukus įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė. 2008 m. lapkričio 4 d. atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius, kuris veikė iki šiol. 

Vykdant Karo technikos skyriaus perkėlimą ir karo technikos eksponatų pervežimą į Kauną, muziejaus panaudos pagrindais valdytas turtas Olandų gatvėje Vilniuje 2018 m. vasario 12 d. buvo grąžintas Lietuvos muzikos ir teatro akademijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.