Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.03 19:45

Knygynų boikotas privertė R. Vanagaitę griebtis šiaudo

DELFI.lt 2018.03.03 19:45

Kasmetinė Kaziuko mugė šiemet pritraukė ne tik įvairių meno, rankdarbių ar maisto prekeivių – kaip buvo matyti TV3 žinių reportaže, vienoje iš palapinių mugės lankytojai galėjo išvysti prieštaringai vertinamą rašytoją Rūtą Vanagaitę, pardavinėjančią savo knygas.  

R. Vanagaitės knygą atsisakė platinti visi knygynai po to, kai ji viešai pasisakė, kad partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo KGB agentas ir pats save žalojo. Rašytoja tikina nebeturinti kitos išeities, kaip tik pačiai prekiauti savo knygomis, kurias jai grąžino leidykla, o Kaziuko mugė, anot jos, tam pasirodė visai tinkama.

„Gavau iš leidyklos visas savo knygas ir kadangi skaitytojai neturi kitos galimybės įsigyti mano knygų, tenka čia susitikti su skaitytojais“, – TV3 žinioms sakė ji.

Rašytoja taip pat prisipažino, kad nerimavo dėl savo saugumo.

„Iš pradžių bijojau, maniau, kad čia bus daug nemalonių potyrių, bet taip nėra, žmonės ateina, palaiko, perka, džiaugiasi, man labai smagu“, – tikino ji.

R. Vanagaitė pasakojo, kad pati išsinuomojo palapinę, o asistentai jai padeda, bendravimas su žmonėmis atneša net minčių naujoms knygoms.

Moteris tikino einanti savo tėvo pėdomis, kuris visą gyvenimą pardavinėjo savo augintus obuolius. Žurnalistų kalbinti aplinkinių palapinių prekeiviai tikino, kad rašytojos nesibaido.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi