Lietuvoje

2018.03.01 10:37

M. Vainiutė sprendimus dėl krizės ministerijoje priims po susitikimo su premjeru

LRT.lt2018.03.01 10:37

Prezidentei pareiškus abejones dėl Teisingumo ministerijos ir ministrės Mildos Vainiutės veiklos skaidrumo ir gebėjimo spręsti pavaldžių institucijų problemas, ministrė teigia dėsianti „visas pastangas, kad pradėti darbai ir būtinos pertvarkos bei reformos tiek bausmių vykdymo sistemoje, tiek ir kitose ministerijai pavaldžiose įstaigose būtų tęsiami“.

„Nedelsdami atliksime nešališką patikrinimą, kad išsiaiškintume viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl ministerijos darbuotojų patiriamo spaudimo ar trukdymo atlikti pareigas. Tokie veiksmai negali būti ir nebus toleruojami“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime teigė ministrė.

M. Vainiutė aiškina, kad pasibaigus auditui Pravieniškių pataisos namuose ir nustačius galimas rizikas visoje bausmių vykdymo sistemoje, su auditorėmis aptarė 2018 metų audito planą, pagal kurį atliekamas auditas pačiame Kalėjimų departamente. Jis bus baigtas kovo pabaigoje.

Pirmadienį teisingumo ministrė su premjeru aptars susidariusią situaciją ir, remdamasi vyriausybės vadovo išreikšta nuomone, bus priimami sprendimai. „Kaip vieną iš galimų sprendimų siūlysime ateityje centralizuoti visus valstybės įstaigų auditus atliekančius padalinius, kad būtų išvengta bet kokių abejonių dėl galimybės auditoriams daryti įtaką“, – rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt