Lietuvoje

2018.03.01 08:53

R. Karbauskis kaltina VRK vilkinimu pažeidžiant įstatymus

LRT.lt 2018.03.01 08:53

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad „Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) daugiau kaip pusantrų metų vilkino tyrimą dėl prieš Seimo rinkimus LVŽS neva padarytų politinės reklamos pažeidimų“. Pasak jo, VRK skundų dėl LVŽS neišnagrinėjo teisės aktuose nustatyta tvarka ir terminais.

R. Karbauskis pranešime spaudai teigia, kad praėjusios kadencijos VRK neatliko pavestų funkcijų ir galimai piktnaudžiavo tarnyba, tai esą sustiprina paaiškėjusi informacija dėl buvusio Palangos tarybos nario Dano Palucko. „Iš viešo, šių metų vasario 22 d. vykusio VRK posėdžio tapo žinoma, kad informaciją apie D. Palucko teistumą Italijoje Lietuvos institucijos turėjo nuo 2008 m., tačiau VRK, tikrindavusi duomenis dėl teistumo, informacijos apie Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus vadovą D. Palucką „nepastebėjo“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kalbėdamas apie LVŽS atvejį, R. Karbauskis teigia, jog iki šiol nėra žinomos aplinkybės, dėl kurių VRK negalėjo ištirti skundų ir pateikti išvados anksčiau, nei iki 2017 m. birželio 14 d. „Tikrai turime pagrindo manyti, kad skundų nagrinėjimas buvo sąmoningai atidėliojamas, galimai VRK darbo grupei, kurią sudarė VRK sekretoriato darbuotoja ir VRK nariai Elena Masnevaitė bei Justinas Žilinskas, piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir sąmoningai neatliekant tarnybinių pareigų. Buvęs VRK vadovas Z. Vaigauskas, manytina, taip pat neatliko savo pareigų ir galimai piktnaudžiavo tarnyba“, – sako R. Karbauskis.

LVŽS trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą nurodydama, kad buvę VRK nariai J. Žilinskas ir E. Masnevaitė bei VRK pirmininkas Z. Vaigauskas galimai atliko veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 228 ir 229 str. (piktnaudžiavimas ir tarnybos pareigų neatlikimas).

VRK skundų dėl galimų pažeidimų rinkimų metu nagrinėjimo terminus numato įstatymai. Tokie skundai turi būti baigti išnagrinėti iki rinkimų rezultatų paskelbimo, kaip kad nurodo Seimo rinkimų įstatymo 88 str. 1 d. Pranešime spaudai rašoma, kad VRK darbo grupėje išvada dėl LVŽS buvo parengta 2017 m. birželio 14 d., praėjus metams po darbo grupės veiklos pradžios ir devyniems mėnesiams po Seimo rinkimų.

Darbo grupė išvadą dėl LVŽS skundų, kaip teigiama LŽVS pranešime spaudai, pateikė vieną dieną po paskutinio senosios kadencijos VRK posėdžio (išvada – 2017 m. birželio 14 d., o posėdis – 13 d.).