Lietuvoje

2018.02.28 19:11

L. Matjošaitytė nuo VRK narių nuslėpė, kad medžiagos apie „Agrokoncerną“ paprašė STT

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2018.02.28 19:11

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir paprašė pateikti išvadą dėl „Agrokoncerno“ paramos renginiams, kurių globėju įvardijamas „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Tai netyčia išaiškėjo trečiadienio VRK posėdyje, kai gandus apie STT ėmė aiškintis komisijos narys Vilius Semeška. Jo teigimu, be VRK žinios STT buvo pateiktas atsakymas.

Laura Matjošaitytė po VRK posėdžio žurnalistams pripažino, kad STT iš tiesų kreipėsi į komisiją.

„Į VRK kreipėsi STT su prašymu pateikti minimo 2017 metų birželio 14 dienos išvadą, ta išvada buvo pateikta. Vėlgi buvo prašoma atsakyti, kodėl nebuvo pateikta svarstyti ir kodėl nebuvo kreiptasi į VMI“, – žurnalistams dėstė ji.

Paklausta, ar STT pradėjo tyrimą, o galbūt planuoja jį pradėti, L. Matjošaitytė sakė, kad yra gautas raštas, kreipiamasi, ir prašoma atsakyti į užduotus klausimus.

„Įprastinio pobūdžio procedūra“, – teigė ji.

V. Semeška po posėdžio sakė, kad nors komisijos pirmininkė žadėjo išsklaidyti visas abejones visuomenei, prezidentei ir Seimo pirmininkui, ji tai turėjo padaryti ir VRK nariams, tačiau po trečiadienio posėdžio taip neatsitiko.

„Tačiau kai sužinai, kad iš STT yra gautas dokumentas komisijai, kai sužinai, kad jau yra pateiktas komisijos vardu atsakymas, tai kaip čia tos abejonės yra išsklaidomos, aš nesupratau. Viešumo principas, skaidrumo principas, panašu kad jis neegzistuoja“, – teigė jis.

V. Semešką labiausiai neramina tai, kad apie STT paklausimą VRK nariai nežinojo, o apie VRK vardu pateiktą atsakymą jų taip pat niekas neinformavo.

„Kyla klausimas, kodėl nebuvo paviešinta ir kodėl nebuvo supažindinti komisijos nariai su tuo paklausimu“, – sakė jis.

Pasitikėjimo pasitikrinti nesvarsto, nes yra kitų darbų

„Žiūrėsim, laikas parodys“, – paklausta, ar jai nereikėtų pasitikrinti pasitikėjimo Seime, kaip tai siūlė jos pirmtakas Zenonas Vaigauskas, sakė komisijos pirmininkė. Ji pridūrė šiuo metu apie tai negalvojanti, nes yra kitų darbų.

Ji yra įsitikinusi, kad kol kas su savo pareigomis susitvarko, nepaisant priekaištų lavinos.

Trečiadienį VRK nusprendė kol kas neteikti VMI turimos medžiagos apie „Agrokoncerną“, kol su ja išsamiai nesusipažino komisijos nariai. Šis klausimas atidėtas kitam posėdžiui, kuriame taip pat turėtų būti apsispręsta dėl L. Matjošaitytės siūlymo išviešinti pažymą.

Posėdyje komisijos nariai priekaištavo L. Matjošaitytei, kad net perskaičius 15min portale apie darbo grupės išvadą, jos paprastiems komisijos nariams sistemoje vis tiek rasti nepavyko. Tačiau L. Matjošaitytė trečiadienį žurnalistams aiškino, jog išvada kaip buvo sistemoje, taip ir liko.

„Galima ją susirasti. Dalis komisijos narių rado tą pažymą, dalis nerado. Na, matyt reikia kažkaip spręsti mūsų tas vidines problemas, jeigu nesusiranda komisijos nariai dokumentų tai, nežinau – ieškoti kitų būdų kaip juos pateikti, ar siųsti elektroniniu paštu, ar spausdinti popierinius variantus, paaiškinti, kuriose vietose yra tie dokumentai skelbiami“, – teigė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.