Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.28 21:04

LRT žurnalistai viešėjo Astrave: Lietuvos poziciją ten vadina isterija

Vilniaus miesto ir Švenčionių rajono savivaldybės už milijoną eurų pirks civilinės saugos priemonių, kurios būtų skirtos užtikrinti gyventojų apsaugą, jeigu įvyktų avarija Astravo atominėje elektrinėje. Gal toks elgesys jau yra perteklinis? Šios elektrinės statybų aikštelėje lankęsi LRT žurnalistai Edvardas Špokas ir Giedrius Vitkauskas taip nemano.

„Rengtis reikia viskam. Ypač, kai visiškai šalia Vilniaus, 60 kilometrų nuo jo, statoma atominė elektrinė. Pasirengimas tam reikalingas, be jokios abejonės, nepaisant to, kad oficialioji Baltarusijos valdžia tikina, kad viskas yra puiku ir čia tikrai nieko neatsitiks. Tokie atvejai, kaip, pavyzdžiui, Černobilyje ar Fukušimoje, parodė, kad nebūtinai viskas yra apgalvota“, – laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo E. Špokas.

Pasak G. Vitkausko, Baltarusija į statybų aikštelę žurnalistus įleido be didesnių kliūčių. 

„Noras bendrauti iš jų tarytum buvo juntamas. Jie tikrai įrodinėjo, kad viską daro puikiai ir kad Lietuva esą pati kalta ir vienintelė Europoje kelia šį, matyt, nepatogų klausimą. Ta isterija, kaip jie patys tai vadina, iš Lietuvos pusės esą visiškai nepagrįsta“, – pasakojo G. Vitkauskas. 

Visus žurnalistų įspūdžius išvyskite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi