Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.28 17:47

Kuo santykiams su Lenkija svarbus Seimo narių vizitas Varšuvoje?

Lietuvos Seimo delegacija šiuo metu lankosi Varšuvoje, kur numatyti Lietuvos politikų susitikimai su Lenkijos parlamentarais. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakys kalbą Lenkijos Seime. Kuo šis susitikimas svarbus Lietuvos ir Lenkijos santykiams?

1993-iaisias pirmą kartą po 200 metų pertraukos Lenkijos parlamente kalbą sakęs Lietuvos politikas Česlovas Juršėnas sutinka, kad pastaruoju metu matomas Lenkijos ir Lietuvos santykių atšilimas, nors, pasak jo, nuveikti dar yra ką.

„Nuo pirmojo vizito 1993-ųjų gruodžio mėnesį nusistovėjo šilti santykiai ir mes bendravom visais klausimais ir ieškojom sprendimų pačiais kebliausiais atvejais. Ir po ilgų debatų mes juos rasdavome. Žinoma, dar liko daug ką spręsti ir šitai valdžiai“, – įsitikinęs politikas.

Tuo metu Seimo narė Rita Tamašunienė tikisi, kad Lietuvos ir Lenkijos santykių atšilimas reiškia viltį, jog Lietuvos-Lenkijos sutartyje įvardintos problemos bendromis pastangomis bus išspręstos.

„Tautinių mažumų atstovai [Lietuvoje], ypač lenkų tautybės, laukia elementarių žmogaus teisių dalykų, kaip pavardžių rašymas ar švietimo sistema – norėtų, kad galima būtų ugdyti savo gimtąja kalba. Dar turime problemų su negrąžinta žeme ir žinome, kad lenkų tautybės žmonės Vilniaus krašte būtent su ta problema susiduria“, – sako Seimo narė.

Išsamiau apie Lietuvos parlamentarų vizitą Lenkijoje žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi