Lietuvoje

2018.02.28 13:53

M. Vainiutė apie kalėjimų sistemos auditą: pati jokių procesų asmeniškai nestabdžiau

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2018.02.28 13:53

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė pareiškė, kad trečiadienį ministerijos darbuotojos Rasos Kazėnienės atskleista informacija apie tai, kad viceministras Raimondas Bakšys galėjo stabdyti kreipimąsi į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namuose aptiktų pažeidimų, jai yra naujiena. Anot ministrės, jei atsirastų pagrindas nepasitikėti viceministru, būtų labai labai blogai.

„Atvirai pasakysiu, mane tikrai nustebino ta žinia, spaudos konferencijoje nedalyvavau, atsiprašau aišku dėl to (...) Kita vertus nemaniau, kad spaudos konferencijoje bus apie tai kalbama. Jeigu tai būtų viešinami tokie dalykai, be abejonės, būtų buvę geriau, kad aš pati būčiau išgirdusi tiesiogiai (...) Mes žinojome, kad tokia konferencija bus, bet galvojome, kad bus visai kitas formatas“, – trečiadienį vyriausybėje žurnalistams sakė ministrė. R. Kazėnienė trečiadienį paskelbė, kad teisingumo viceministras R. Bakšys gesina Kalėjimų departamento auditą ir net vienu metu buvo sustabdęs kreipimąsi į prokurorus dėl pažeidimų, nustatytų Pravieniškių tardymo izoliatoriuje.

„Kiek žinau, buvo įvardintos pavardės, bet mano pavardės nebuvo įvardinta“, – teigė M. Vainiutė. Ministrės teigimu, ji visai neseniai bendravo tiek su R. Kazėniene, tiek su Audito skyriaus vadove Dorita Visalgiene, ir jos apie tokius dalykus esą net neužsiminė, ji teigė ketinanti paskelbtą informaciją aptarti su pačiomis auditorėmis. „Aš dabar negaliu nei patvirtinti, nei paneigti (kad R. Bakšys darė spaudimą – aut.), reikia sugrįžti ir kalbėtis (...) Mano akyse tų dalykų nebuvo, tikrai negirdėjau“, – teigė ji.

Ministrė išsisuko nuo klausimo, ar dalyvavo susitikime, kuriame auditorės ragino kreiptis į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namuose aptiktos žalos valstybei, pareiškusi, jog niekada nebuvo minėtuose pataisos namuose. „Pati jokių procesų asmeniškai nestabdžiau“, – pabrėžė ji. R. Kazėnienė trečiadienį pasakojo, kad kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą pasirašė ne ministrė, o D. Visalgienė. Komentuodama tai ministrė pabrėžė, kad tai galėjo padaryti ir ji, ir Audito skyriaus vadovė, o politinių priežasčių, dėl kurių ji galėjo nepasirašyti šių dokumentų, nebuvo.

Ministrė nenorėjo sutikti, kad ministerijai diriguoja ne ji, o viceministras. Ji tvirtino, kad vyksta komandinis darbas, o ji negalinti išmanyti visų klausimų, todėl turi pasitikėti savo komanda. „Aš nemanyčiau, kad aš visiškai nesusivokiu, kas vyksta ministerijoje“, – tvirtino M. Vainiutė. Paklausta, ar pasitiki viceministru, ministrė teigė, kad jeigu būtų pagrindo nepasitikėti R. Bakšiu, būtų labai labai blogai. „Atvirai pasakysiu – reikia tuos dalykus aiškintis, nes tai užgriuvo kaip tokia labai netikėta žinia, tai yra labai netikėta“, – sakė ji.

Jei R. Kazėnienė trauktųsi iš Teisingumo ministerijos, anot ministrės, būtų didelis praradimas. M. Vainiutė prisipažino anksčiau su R. Bakšiu dirbusi Nacionalinėje teismų administracijoje. M. Vainiutei šioks toks siurprizas buvo ir R. Kazėnienės pasakojimai apie tai, kad ji yra sekama bei jaučiasi nesaugiai, nors apie tai 15min rašė dar praėjusiųjų metų lapkričio mėnesį.

„Anksčiau, kad tų tiesioginių grėsmių, aš manau nebuvo. Manau, kad suaktyvėjo dabar, nes tai ką ji pranešė apie tuos įvykius sekmadienį, yra nerami žinia“, – apie TM darbuotojos sekimą kalbėjo ministrė. „Pas mane jos buvo atėjusios pirmadienį ir rodė tą nuotrauką, kur rado įrenginį, kad kreipėsi, paprašiau mūsų žmonių, kurie atsakingi, kad susisiektų su Policijos departamentu, ir tą apsaugą užtikrintų“, – tvirtino ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI