Lietuvoje

2018.02.28 07:09

Lietuvos delegacija dalyvaus 100-mečio iškilmėse Lenkijoje

ELTA 2018.02.28 07:09

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį vyksta darbo vizito į Varšuvą, kur susitiks su šalies parlamento vadovais ir sakys oficialią kalbą Lenkijos Seime, taip pat dalyvaus iškilminguose Lietuvos šimtmečio renginiuose. 

Lietuvos delegacija trečiadienį susitiks su Lenkijos Seimo pirmininku Mareku Tadeuszu Kuchcinskiu, vėliau dalyvaus iškilmingame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjime Varšuvos filharmonijoje. Minėjime Lietuvos parlamento vadovas tars sveikinimo žodį, o muzikinę dalį atliks Lietuvos simfoninis orkestras, diriguojamas Mirgos Gražinytės-Tylos.

Ketvirtadienį Seimo pirmininkas V. Pranckietis sakys oficialią kalbą Lenkijos parlamente. Paskutinį kartą, prieš 21-erius metus, Lenkijos Senate kalbą sakė tuometis Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. 

„Tai yra gera proga pažvelgti į mūsų tautų nueitą kelią, bendrą istoriją, kas mus jungia ir sutelkia, kokie pagrindiniai dabarties ir ateities iššūkiai laukia Lietuvos ir Lenkijos žmonių“, - sako Seimo Pirmininkas V. Pranckietis. 

Vėliau Seimo pirmininkas V. Pranckietis susitiks su Senato pirmininku Stanislawu Karczewskiu.

Seimo pirmininko vadovaujamą vizito delegaciją sudaro Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Aušrinė Norkienė, Biudžeto ir finansų komiteto narė Rita Tamašunienė, Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris, taip pat buvęs Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas.