Lietuvoje

2018.02.27 18:24

Šaltis itin skausmingas benamiams: tenka glaustis ir miške

Lietuvoje itin šaltiems orams nesitraukiant, labiausiai kenčia neturintys kur apsistoti. Jiems į pagalbą skuba savanoriai, tačiau ir jie ne visagaliai – trūksta ir patalpų, ir lovų.

„Turime salę pietavimui. Bet žiemą kai kurie žmonės neturi kur būti šiltai, tad skiriame tą vietą, kur jie šiltai galėtų praleisti naktį su arbata, sumuštiniais. O kiek tilps, tiek“, – apie tai, kur naktį užuovėją nuo šalčio randa neturintys nakvynės, pasakoja Socialinio centro „Betanija“ vadovas Vladyslavas Bortkevičius.

Šis prie Petro ir Povilo bažnyčios, Paco gatvėje 4 įsikūręs centras benamius, kurių centre kasdien vis daugėja, priima nuo praėjusio ketvirtadienio.

„Tuomet 25 žmonės nakvojo, praėjusią naktį – jau 38 žmonės. Žmonės ateina jau dienos metu. (...) Trūksta lovų. Patalpos pritaikytos valgymui. Tad naktį kaip kas jau išmano ilsisi – ar miega ant kėdės, ar kelias jų sustumia. Svarbiausia, kad tai šilta vieta. Kai reikėjo reaguoti, tai klausėme žmonių, kur jie ketino nakvoti šalčių metu. Kai kurie sakė, kad miške, kai kurie – apleistoje troboje, rūsy, po balkonu. Tie žmonės yra rizikos faktoriuje“, – teigia V. Bortkevičius bei dėkoja savanoriams, kurie patys kreipiasi norėdami padėti.

Daugiau – įraše.