Lietuvoje

2018.02.27 11:40

Į Kaziuko mugę dėl šalčių neatvyks dalis prekeivių

ELTA2018.02.27 11:40

Per dieną apie tai, kad nedalyvaus šį savaitgalį vyksiančioje Kaziuko mugėje, praneša po kelis prekeivius, Eltai sakė mugės organizatorius Vytenis Urba.

„Tikslaus skaičiaus, kiek dalyvių nebeatvyks, nežinau. Tai nėra didelis skaičius. Daugiausia išsigandusiųjų šalčių ir dėl to nusprendusių nedalyvauti – iš pietinių šalių, daugiausia – italai. Mat šiemet sulauksime svečių net iš 19-os šalių“, – sakė V. Urba.

Dalyviai, kurie nusprendė nebedalyvauti, mokesčio neatgauna. Mugės organizatoriai paskelbė papildomą dalyvių registraciją, kad atsisakiusiųjų vietą galėtų užimti kiti prekeiviai.

Pasak V. Urbos, per keliolika jo patirties renginyje metų tai pirmas kartas, kai prieš mugę, kuri rengiama paskutinį savaitgalį prieš Šv. Kazimiero dieną, spaudžia toks didelis šaltis. Tiesa, savaitgalį prognozuojami nuosaikesni orai. Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozę, penktadienį – sekmadienį dienomis bus 5–7 laipsniai šalčio, naktimis 12–14 laipsnių šalčio.

„Žinoma, prekeiviai turi atvykti anksti, kad spėtų pasiruošti, išsikrauti. Kai kuriems ir atvažiuoti reikia iš gana toli. Derinsime su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, gal galėsime užkurti keletą lauželių, kad žmonėms būtų kur pasišildyti. Turime katilų, rėmėjų. O dieną bus minus penki, dar saulytė pašvies – viskas bus gerai“, – tikino V. Urba.

Kaziuko mugė rengiama kasmet paskutinį savaitgalį prieš Šv. Kazimiero dieną, kuri minima kovo 4 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.