Lietuvoje

2018.02.27 11:15

Konservatorių skundą dėl L. Matjošaitytės prokuratūra perdavė nagrinėti STT

15min.lt2018.02.27 11:15

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio skundą dėl galimos Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės nusikalstamos veikos padarymo Generalinė prokuratūra perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Ar dėl L. Matjošaitytės galimo piktnaudžiavimo bei prekybos poveikiu bus pradėtas tyrimas, kol kas neaišku.

Į teisėsaugos institucijas konservatoriai nutarė kreiptis po to, kai 15min praėjusią savaitę pranešė, kad pati L. Matjošaitytė prisidėjo VRK atliekant tyrimą dėl „Naisių vasaros“ ir pačios L. Matjošaitytės dėka jis visam laikui atgulė VRK stalčiuose.

Parlamentaras Gabrielius Landsbergis, atsižvelgdamas į publikacijoje išdėstytus faktus, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir prašė atlikti tyrimą bei nustatyti, ar L. Matjošaitytė siekdama naudos sau – tapti VRK pirmininke – mainais į nominaciją ir didžiausios valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos palaikymą jos kandidatūrai galimai neįsipareigojo nuslėpti R. Karbauskiui ir LVŽS nepalankų tyrimą bei VRK išvadą.

Taip pat prašoma įvertinti, ar galima tai traktuoti, kaip prekybą poveikiu siekiant padėti R. Karbauskiui ir LVŽS išlaikyti dalykinę reputaciją, kuriai kenkia VRK nustatyti jų padaryti pažeidimai, o „Agrokoncernui“ išvengti mokestinio patikrinimo dėl jo suteiktos paramos mainais į VRK pirmininko postą.

Dar prašoma nustatyti, ar L. Matjošaitytė nepiktnaudžiavo tarnyba neteikdama VRK svarstyti ir tvirtinti darbo grupės parengtos išvados ir nepranešdama apie galimus „Agrokoncerno“ ir R. Karbauskio mokestinius pažeidimus VMI.

„Pagrindinis klausimas, ar nebuvo prekybos poveikiu atvejo, nes tai akivaizdu – beveik milijonas eurų, toks buvo interesas slėpti ir informaciją, ir tai buvo nuslėpta, darbo grupės išvados nebuvo pateiktos, nebuvo svarstytos, buvo padėtos į stalčių, ir tuo pat metu ponia yra nominuojama į komisijos pirmininkes. Kyla pagrįstas įtarimas, kad tai galėjo būti susitartas reikalas“, – BNS praėjusią savaitę sakė TS-LKD vadovas Gabrielius Landsbergis.

Dabar jo skundą nagrinės STT.

Pati L. Matjošaitytė neįžvelgia savo kaltės šioje istorijoje. Ji tikina, kad išvada komisijai svarstyti nebuvo teikta dėl to, kad komisija turėjo skubesnių darbų ir dėl to, kad ji, VRK pirmininkės žodžiais, buvo „palanki“ LVŽS. VRK pirmininkė žada, kad atnaujinus tyrimą dėl serialo „Naisių vasara“ bus atsižvelgta ir į anksčiau komisijos darbo grupės pateiktą išvadą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.