Lietuvoje

2018.02.26 17:21

L. Linkevičius kvietė ES kolegas aktyviau remti Moldovos europietiškas reformas

LRT.lt2018.02.26 17:21

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame aptarti Moldovos, Artimųjų Rytų taikos proceso ir Venesuelos klausimai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

ES šalių ministrai aptarė politinę ir saugumo situaciją Moldovoje, Asociacijos susitarimo įgyvendinimą, šalies vykdomas reformas, atkreipė dėmesį į sritis, kuriose labiausiai trūksta pažangos. Lietuvos ministras savo pasisakyme pažymėjo, kad turime pripažinti Moldovos pažangą įgyvendinant reformas tokiose srityse kaip teisinė sistema ir kova prieš korupciją. Tačiau nors jau yra sukurtos reikiamos institucijos, jos turi efektyviai veikti. Ministrai sutiko, kad Moldova gali tikėtis ES paramos ir pagalbos tik tuomet, jeigu ji nuosekliai demonstruos pastangas ir rezultatus įgyvendinant reformas. 

ES šalių diplomatijos vadovai, reaguodami į vis didėjančią įtampą tarp ES ir Venesuelos, kai Venesuelos valdžia paskelbė Ispanijos ambasadorių Karakase nepageidaujamu asmeniu, aptarė gilėjančią politinę krizę, prieštaringai vertinamus prezidento rinkimus balandžio 22 dieną, gilėjančią humanitarinę krizę ir tolimesnius ES santykius su šia šalimi bei galimybę teikti humanitarinę pagalbą.

Diskutuodami dėl ES vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese, ministrai dar kartą patvirtino bendrą ES poziciją, kad dviejų valstybių sprendimas gali būti pasiektas tik tiesioginėse derybose tarp Izraelio ir palestiniečių, o konflikto sprendimui taip pat reikalingos bendros tarptautinės pastangos.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6