Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.26 16:14

VRK narė A. Žilinskienė nedeklaravo privačių interesų, „valstiečiai“ prašo VTEK įvertinimo

15min.lt 2018.02.26 16:14

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydami įvertinti galimą VRK narės Aistės Žilinskienės pažeidimą nedeklaruojant privačių interesų. „Valstiečių“ nuomone, A. Žilinskienė taip pat tyčia vilkina tyrimą dėl laikraščio „Naisių žemė“.

LVŽS nurodo, kad VRK narė A. Žilinskienė VRK nare tapusi dar pernai vasarą iki šiol nevykdo teisės aktuose įtvirtintos prievolės valstybės tarnautojui deklaruoti savo privačius interesus. VRK narė, pagal įstatymą, tai padaryti turėjo per 30 dienų nuo paskyrimo į komisiją.

A. Žilinskienė pripažįsta dėl darbų gausos deklaracijos iki šiol tikrai nepateikusi ir įstatymą pažeidusi. Ji žada deklaraciją užpildyti dar pirmadienį.

Taip pat LVŽS skunde tarnyboms atkreipia dėmesį, kad A. Žilinskienė be darbo VRK dar yra Internetinės žiniasklaidos asociacijos vadovė bei esą palaiko su jos naryste VRK nederančius ryšius su lobistine bendrove „Vento Nuovo“.

„Be to, A. Žilinskienė palaiko draugiškus asmeninius santykius su prodiuserinės įmonės akcininku, jos įkūrėju verslininku E. Jakilaičiu, kurio iniciatyva buvo pradėtas tyrimas dėl leidinio „Naisių žemė““, – teigiama partijos pranešime spaudai.

Pasak LVŽS, turėdama tokių ryšių ir tuo pačiu būdama VRK nare, A. Žilinskienė gali daryti tiesioginį ir netiesioginį spaudimą Seimo nariams, VRK ir kitiems sprendimų priėmėjams..

„Savo kreipimusi į VTEK siekiame atkreipti dėmesį į VRK vykdomų tyrimų skaidrumą ir objektyvumą. Iš viešos informacijos žinoma, kad A. Žilinskienė vadovavo darbo grupei, kuri tyrė jos bičiulio E. Jakilaičio iniciatyva pateiktą skundą. Paaiškėjusios aplinkybės kelia abejonių dėl A. Žilinskienės darbo objektyvumo ir tolesnės veiklos darbo grupėje galimybių. Juo labiau kad nei vienas iš jau dabar žinomų deklaruotinų interesų nebuvo viešai deklaruotas. Manyčiau, kad tokiu atveju asmuo turėtų tiesiog nusišalinti nuo tyrimų, kuriuos atlieka VRK ir laukti VTEK sprendimo“, – pažymi LVŽS pirmininkas Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

Partija akcentuoja, kad skundas dėl leidinio „Naisių žemė“ VRK buvo pradėtas tirti 2017 m. lapkričio 20 dieną. LVŽS nurodo dar praeitų metų gruodžio pirmosiomis dienomis pateikusi atsakymą į VRK užklausimą dėl šio skundo. Tačiau iki šiol, t.y. praėjus jau daugiau nei 3 mėnesiams nuo skundo pateikimo, minėtas skundas dėl leidinio nėra išnagrinėtas.

„Užuot nagrinėjus skundą, A. Žilinskienės iniciatyva tyrimo apimtis plečiama, keičiama darbo grupės sudėtis. Tai reiškia, kad naujiems darbo grupės nariams reikės laiko susipažinti su tyrimo medžiaga, o tai neabejotinai užims laiko ir skundo nagrinėjimas dar labiau užsitęs“, – piktinasi „valstiečiai“.

A. Žilinskienė 15min nurodo, kad tyrimo grupę išplėsti bei kartu tirti Lietuvos sveikuolių sąjungos leidinį „Sveikuoliai.lt“, kuriame taip pat galimai buvo reklamuotas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, praėjusią savaitę nutarė visa komisija.

Todėl VRK narė tokius kaltinimus neigia.

Taip pat ji tikina neturinti artimų ryšių nei su E. Jakilaičiu, nei su įmone „Vento Nuovo“.

„Kažkada prieš penkerius metus kaip žurnalistė esu kalbinusi E. Jakilaitį leidžiamam almanachui, bet tai ir viskas. Nedraugauju nei šeimom, neturiu jokių santykių. Taip pat neturiu jokių santykių su „Vento Nuovo“. Tiesa, jie kažkada įdėjo mano nuotrauką į savo puslapį ir sakė, kad, jei reikės kokios konsultacijos, kreipsis, tačiau niekada nesikreipė, nieko nebuvo“, – sakė A. Žilinskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi