Lietuvoje

2018.02.26 17:51

Vilniaus centre autobusas pervažiavo iš jo iškritusį vyrą

DELFI.lt2018.02.26 17:51

Pirmadienį, apie 15.30 val., Vilniaus centre, Karaliaus Mindaugo stotelėje, iš 6G maršruto autobuso iškrito vyras.

Iškritusiam vyrui autobusas pervažiavo kojas (blauzdas). Sužalotasis (gim. 1972 m.) vienu metu buvo praradęs sąmonę, paskui ją atgavo, greitoji pagalba jį išvežė į ligoninę.

Vienas iš šio autobuso keleivių DELFI pasakojo, jog į autobusą, kartu su nukentėjusiuoju, įlipo Karaliaus Mindaugo stotelėje. Vos pradėjus važiuoti, vyriškis išgirdo merginos klyksmą: „Vyras iškrito!“.

„Nemačiau, kaip jis iškrito – buvau nusisukęs. Durys lyg ir buvo uždarytos, bet, reiškia, pradėjus važiuoti jos kažkodėl atsidarė. Vairuotojas sako, kad neuždarius durų autobusas nebūtų galėjęs pajudėti iš stotelės“, – pasakojo autobuso keleivis, paskambinęs į Bendrąjį pagalbos centrą.

Tą patį teigia ir „Vilniaus viešojo transporto“ atstovai.

„Mūsų specialistai įvykio vietoje pastebėjo, kad autobuso durų avarinio atidarymo mechanizmo rankena pasukta, ji yra salono viduje. Pats neuždaręs durų vairuotojas negalėtų pajudėti iš stotelės, nes suveikia stabdžių blokavimo sistema. Kaip durys galėjo atsidaryti, kol kas tiksliai pasakyti negalime, policija tiria įvykį, o jo metu bus nustatytos aplinkybės“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dalyje Vilniaus viešojo transporto autobusų yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tačiau autobuse, kuriame įvyko nelaimė, jos nebuvo.

„Autobuse vaizdo kameros nebuvo, šiuo metu jos įrengtos ne visose viešojo transporto priemonėse. Iki šių metų pabaigos Vilniaus gatvėmis važiuos 250 naujų autobusų ir 41 naujas troleibusas. Naujuose autobusuose tiek jų viduje, tiek išorėje veiks vaizdo kameros, kurios padės užtikrinti didesnį keleivių saugumą ir padės efektyviau aiškintis įvykių aplinkybes“, – rašoma bendrovės komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.