Lietuvoje

2018.02.26 14:35

Danijos, Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai dalyvavo 25 km žygyje

LRT.lt2018.02.26 14:35

Danijos karinių oro pajėgų kariai, šiuo metu vykdantys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, sekmadienį organizavo antrąjį DANCON (angl. Danish Contingent) žygį. Žygiui buvo pasirinktas 25 km atstumas maršrutu nuo Oro gynybos bataliono Radviliškyje iki Aviacijos bazės Šiauliuose, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

DANCON žygiai rengiami šalyse, kuriose yra dislokuojami Danijos kariai, ir yra vienas seniausių NATO šalių kariuomenių žygių, skaičiuojantis net 46 gyvavimo metus.

Iššūkį žygiuoti, kad ir koks žvarbus oras ir žema temperatūra vyravo sekmadienį, priėmė apie 100 Lietuvos, Danijos, Čekijos, Kanados, Nyderlandų, Portugalijos ir Vengrijos karių. Kariai atvyko iš NATO pajėgų integravimo vieneto, esančio Vilniuje, taip pat iš Lietuvos Karinių oro, Sausumos ir Karinių jūrų pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, mokymo ir logistikos vienetų, taip pat šauktiniai kariai iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“.

Danų kariai prieš žygį pagamino medinį kryžių, kuris buvo nešamas iš Oro gynybos bataliono į Aviacijos bazę, o vėliau buvo pastatytas Kryžių kalne.

Žygyje dalyvavęs Danijos Karališkųjų karinių oro pajėgų NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingento vadas pulkininkas leitenantas Casperas Borge Nielsenas įteikė sertifikatus ir DANCON žygio medalius.

DANCON žygis pirmą kartą organizuotas 1972 m. Kipre, vėliau Kroatijoje, Kosove, Afganistane, Irake, Libane, Eritrėjoje, Kuveite, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kitose šalyse. Lietuvos kariai jau yra dalyvavę DANCON žygiuose tarptautinėse operacijose Balkanuose ir Afganistane. Įprastai žygis atliekamas 25 arba 40 km distancijose, kiekvienas dalyvis turi nešti ne mažiau 10 kg svorio kuprinę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.