Lietuvoje

2018.02.26 13:05

Vilniuje, įtariama, mirtinai sušalo trys žmonės

BNS2018.02.26 13:05

Paspaudus šią žiemą rekordiniam speigui, Vilniuje šaltis per tris pastarąsias dienas pareikalavo trijų aukų.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė BNS sakė, kad penktadienį stoties medikams teko konstatuoti dviejų greičiausiai sušalusių žmonių mirtis Salininkuose ir Liepkalnio gatvėje, o sekmadienio rytą – Viršuliškėse.

„Taip pat buvo septyni asmenys, apšalę rankas ir kojas“, – sakė V. Pumputienė.

Kauno ir Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotys BNS nurodė, kad savaitgalį gelbėti šalčio aukų neteko.

Tuo metu į Respublikinę Panevėžio ligoninę savaitgalį pristatyta apšalusi vidutinio amžiaus moteris, šiuo metu ji gydoma reanimacijoje – moteriai diagnozuotas bendras kūno sušalimas.

Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vyresnioji specialistė Teresė Kaunienė BNS sakė, kad praėjęs savaitgalis buvo šalčiausias šią žiemą. Žemiausia temperatūra naktį fiksuota Ukmergėje – ten sekmadienio ir pirmadienio naktį šalo iki 24 laipsnių.

„Atskirose vietovėse, priklausomai nuo klimatinių sąlygų, galėjo ir dar pora laipsnių šalčiau būti“, – sakė T. Kaunienė.

Anot jos, pajūryje registruoti ne tik šios žiemos, bet kelių dešimtmečių šalčio rekordai.

„Klaipėdoje ir Palangoje viršytos pastarųjų 20 metų laikotarpio temperatūros. Bet didelių stebuklų nebuvo, ten buvo 15 laipsnių šalčio – kadangi pajūris būna šilčiausias, tai šią naktį su rytų vėju vienu laipsniu rekordą viršijo Klaipėda, o Palanga viršijo šešiais laipsniais“, – dėstė T. Kaunienė.

Jos teigimu, artimiausiomis dienomis šalčiai iš Lietuvos nesitrauks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.