Lietuvoje

2018.02.24 12:48

Vilniuje negalią turintys žmonės odontologus galės iškviesti į namus

BNS2018.02.24 12:48

Vilniuje ketinama išbandyti naują projektą, kad negalią turintys žmonės galėtų namuose gauti odontologinės priežiūros paslaugas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Bandomasis projekto etapas, kurio metu pacientus lankys dvi medikų brigados, bus vykdomas Vilniaus mieste ir rajone. Jame dalyvaus Vilniaus rajono centrinė ir Naujininkų poliklinikos bei Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika.

Šis projektas būtų finansuojamas Europos Sąjungos (ES) lėšomis, tam numatyta apie 70 tūkst. eurų.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šis projektas orientuotas į žmones, kurie turi sunkią negalią ir specialiuosius nuolatinės slaugos poreikius.

„Mūsų tikslas yra suformuoti tinkamus paslaugų teikimo būdus, kurie palengvintų gyvenimą šiems žmonėms. Minėto projekto metu pas pacientą į namus vyks mobilios odontologų komandos, sudarytos iš gydymo įstaigų, teikiančių pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, specialistų“, – pranešime teigė ministras.

Sunkiais ir labai sudėtingais atvejais pacientai būtų gabenami į Žalgirio kliniką, ji gali suteikti neįgaliesiems paslaugas ir sudėtingais atvejais, įskaitant bendrąją nejautrą.

Panašus odontologinės priežiūros paslaugų teikimas negalią turintiems žmonėms organizuojamas Olandijoje, Belgijoje, Skandinavijos šalyse.

Baigus įgyvendinti šį pilotinį projektą, bus įvertinti jo rezultatai ir pateiktos rekomendacijos, kaip organizuoti ir teikti neįgaliesiems odontologinę priežiūrą visos šalies mastu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt