Lietuvoje

2018.02.23 17:47

A. Kupčinskas apie T. Langaičio jam atvertą langą į Seimą: gyvenimas verčiasi 180 laipsnių kampu

Karolina Stažytė, 15min.lt2018.02.23 17:47

Penktadienio popietę konservatoriui Tadui Langaičiui pareiškus, kad atsisako Seimo nario mandato, galimybė patekti į Seimą atsivėrė 2016 m. rinkimuose pirmajam už brūkšnio likusiam Kauno miesto tarybos nariui Andriui Kupčinskui. Šis pripažino, jog žinia buvo netikėta. „Viskas verčiasi 180 laipsniu kampu. Manau, man jau atėjo laikas“, – 15min teigė A. Kupčinskas.

Paklaustas, kada sužinojo apie T. Langaičio planus trauktis iš Seimo, A. Kupčinskas patikino, jog jam tai buvo šio ryto staigmena.

„Gana netikėta. Tadas nebuvo užsiminęs, kad trauksis. Artimiausią pusmetį pats turėjau visai kitokių planų. Bet, kaip sakoma, gali planuotis, o ten viršuje kai kas juokiasi. Taip, rinkimuose likau pirmas už brūkšnio. Vyriausioji rinkimų komisija dabar svarstys Tado prašymą ir kreipsis turbūt į mane. Nežinau tos tvarkos. Esu dabar su vaikais Knygų mugėje. Seimo sesija tik kovą, tad yra to laiko dar. Neturėjau laiko pasidomėti procedūromis. O ir pati žinia šviežia. Nesu su ja susitaikęs dar. Reikia prie jos priprasti. Viskas verčiasi 180 laipsnių kampu“, – tikino A. Kupčinskas.

Paklaustas, ar neabejodamas žengs į Seimą, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys atsakė filosofiškai: „Čia kaip toje loterijoje. Nori laimėti, turi pirkti bilietą. Aš jį pirkau – dalyvavau 2016 m. Seimo rinkimuose. Beje, pirmą kartą. Nes iki tol visą laiką dėmesį skirdavau savivaldai. 2007–2015 m. buvau Kauno meru.

Matyt, atėjo tas laikas, kad reikia žengti toliau. Žiūrėt, ką galima kitame lygmenyje nuveikti. Pakankamai vietos savivaldai jau atsidaviau. Politikoje – kaip amerikietiškose kalneliuose. Reikia prie to priprasti. Tai aukštyn, tai žemyn. Svarbiausia neįsijausti į pareigas ir su jomis per daug nesusigyventi. Nereikia sudėti į tai per daug vilčių. Jei sudėsi, bus ir didesnis nusivylimas“.

Patekęs į Seimą, pirmiausiai jis norės susipažinti su bendra tvarka darbo Seime, Seimo statutu. Nors miesto savivaldoje, kaip jis pats sako, jaučiasi kaip žuvis vandenyje, šalies parlamente dar reiks užsitarnauti savo statusą bei prisitaikyti.

A. Kupčinskui perėjus dirbti į Seimą, jo vietą Kauno miesto taryboje turėtų užimti Jonas Guzavičius, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos bei UAB „Kauno liftų“ vadovas.

„Didžioji dalis mano ir kolegų teiktų įstatymo pataisų ir projektų buvo sutinkami abejingai, o dažnai ir atvirai priešiškai (buvo atvejų, kai tiesiog dėl užkaitusių valstiečių galvų įstatymo pataisų nebuvo leidžiama net pateikti). Konstruktyvus darbas vyko tik su keliais valdančiaisiais. Prieš pat Seimo rinkimus daugelio puoselėtos viltys, jog priklausomybė konkrečiai partijai ar frakcijai netaps stabdžiu priimti visuomenei naudingiausius sprendimus, visiškai nepasiteisino“, – tokius pasitraukimo iš Seimo motyvus savo pareiškime dėstė T. Langaitis.

Paklaustas, ar nemano, jog ir jo iniciatyvos bus lygiai taip pat gesinamos valdančiųjų Seime, A. Kupčinskas patikino: „Kiekvienas renkasi savo kelią. Tadas – gana jaunas politikas. Gal reikia turėti daugiau užsispyrimo, kantrybės. Mes irgi miesto savivaldybėje pateikėme kaip opozicija virš 200 pasiūlymų. Jautėmės ir panašioje situacijoje. Iš tų 200 gal tik vienam – dėl garbės piliečio vardo suteikimo Liudui Mažyliui, buvo pritarta. Tokia jau politika. Svarbi ir pozicija, ir opozicija. Be pastarosios pozicija visai įsisiautėtų. Suprantu, kad sarginių šunų vaidmuo yra svarbus visuomenės labui ir bendrai demokratijai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt