Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.23 15:32

Minimali kartelė stojant į universitetus – 3,6 balo

ELTA 2018.02.23 15:32

Mykolo Romerio universitete penktadienį vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje nuspręsta, kad minimali stojamojo balo kartelė universitetuose į valstybės finansuojamą vietą bus 3,6 balo, nepriklausomai nuo to, kada abiturientas baigė mokyklą. Švietimo ir mokslo ministerija rekomendavo 3,6 balo minimalią kartelę taikyti ir studentams, ketinantiems stoti į valstybės nefinansuojamą vietą. Jeigu aukštosios mokyklos laikysis tokio balo, jos gali būti finansiškai paskatintos.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas pabrėžia, kad abiturientai privalo būti pasiruošę aukštojo mokslo studijoms ir pasiruošimo reikalavimai privalo būti vienodi visiems – tiek valstybės finansuojamiems, tiek valstybės nefinansuojamiems studentams.

„Esminis argumentas, kodėl apskritai atsirado kartelė ir kasmet vis keliama – studijų kokybės gerinimas, tačiau ar, pavyzdžiui, kartelė 4 yra kokybė, o 3,99 – nebe kokybė? Taip, tą ribą kažkur vis tiek reikia brėžti, tačiau norint gerinti studijų kokybę, lygiagrečiai kartu su pasiruošimu studijoms turi atsirasti ir aiškios priemonės, kurios galėtų įvertinti ir studentų pasitenkinimą studijomis, nes kokybė yra ne tik pasiruošimas, tačiau ir studijų procesas“, – sakė E.Sarkanas.

Diskusija, kokia turėtų būti minimali kartelė stojantiems į aukštąsias mokyklas – 3 ar 4, ar turėtų būti skirtis tarp valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų studentų bei kokia kartelė turėtų būti taikoma studijas baigusiems anksčiau, užsitęsė net kelis mėnesius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi