Lietuvoje

2018.02.23 12:22

L. Kukuraičio patarėjas V. Banelis grįžta į profsąjungos vadovus

ELTA2018.02.23 12:22

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėjas Vladimiras Banelis sako jau atlikęs sutartus darbus ministerijoje, pateikęs konkrečias socialinės partnerystės plėtros priemones, todėl nebenorįs leisti mokesčių mokėtojų pinigų ir grįžtąs į buvusias pareigas.

V. Banel patarėju beveik du mėnesius ir buvo atsakingas už socialinės partnerystės, socialinio dialogo vystymo, darbuotojų atstovavimo, jų derybinių galių stiprinimo klausimų įgyvendinimą.

„Tokio laiko pakako, kad būtų padaryta viskas, apie ką kalbėjome su ministru L. Kukuraičiu prieš jungiantis prie ministerijos komandos. Tai buvo tikslinis darbas, kai atlikus užduotį nėra būtinybės likti ministerijoje ir leisti mokesčių mokėtojų pinigus“, – sako V. Banel, toliau eisiantis Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininko pareigas.

V. Banelis teigimu, lyginant darbuotojų ir darbdavių santykius Vokietijoje, Skandinavijos valstybėse, Lietuvoje kol kas pastebimos tik socialinio dialogo užuomazgos.

„Politinė valia keisti situaciją yra – apie socialinę partnerystę, veiksmingą socialinį dialogą ir darbuotojų atstovavimą daug kalbama šios vyriausybės programoje, Nacionaliniame susitarime. Tačiau programos ir susitarimai yra tik popierius, jei ten įtvirtinti siekiai nėra paverčiami darbais. Mano užduotis buvo parengti ir pateikti konkrečius pasiūlymus sistemai suaktyvinti, pagrįsti trūkstamų įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų bei tų, kuriuos būtina keisti, poreikį. Siūlomas priemones pristatyti profesinėms sąjungoms, darbdavių atstovams, ekspertams, visuomenininkams, sužinoti jų nuomonę ir pradėti įgyvendinti“, – sako V. Banelis.

V. Banelis sako, kad dabar šios problemos sprendimas yra konkrečių vykdytojų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyriausybės ir Seimo rankose.

„Siūlau ministerijoje suburti ekspertų grupę, kuri užtikrintų, kad įstatymai ir kiti teisės aktai būtų kokybiškai parengti ir priimti Seimo pavasario sesijoje, būtų įgyvendintos konkrečios derybinių galių stiprinimo programos bei modeliai, atlikti kiti būtini darbai. Šiame procese dalyvausiu kaip NPPSS vadovas ir darysiu viską, kad darbai būtų baigti ir turėtume realią socialinę partnerystę“, – sako V. Banelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt