Lietuvoje

2018.02.23 13:05

Daugiabutis Vilniaus Kalvarijų g. per rekordinius šios žiemos šalčius liko be šildymo

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2018.02.23 13:05

Į 15min redakciją kreipėsi išsigandę Vilniaus Kalvarijų g. 123 ir J. Treinio g. 1 namų gyventojai, kurie skundėsi nuo ketvirtadienio pietų likę be šildymo. Anot gyventojų, šalia namo įvyko avarija – trūko vamzdis, vanduo liejosi ir namo laiptinėje. Tačiau pagalbos jie kol kas taip ir nesulaukė, nors jos bandė ieškoti net Vilniaus miesto savivaldybėje. Tarnybos žada šildymą grąžinti šiandien.

Prasidėjo nuo šnypštimo

Kalvarijų g. 123 name gyvenantis vyras 15min tvirtino, kad jau ketvirtadienį prieš vidurdienį išgirdęs keistus garsus name, lyg šnypštimą, tačiau iš pradžių nekreipęs dėmesio. Tik vėliau pastebėjo lauke atvažiavusią avarinę tarnybą. „Aš pats sergu gripu, į lauką neinu, bet ten lyg vamzdis sprogo. O ir name kažkas nutiko, laiptinėje pribėgę vandens pirmame aukšte, viskas garuoja“, – apie situaciją pasakojo gyventojas.

J. Treinio g. 1 gyventojai irgi skundėsi, kad jų butuose nešildoma nuo ketvirtadienio dienos. Iki vakaro namuose pasidarė jau išties šalta, o pagalbos nesulaukta.

Šie du namai sujungti, jie stovi Kalvarijų ir J. Treinio gatvių kampe.

Kalvarijų g. 123 name gyventojas teigė labiausiai nusivylęs tarnybų darbu. Penktadienio rytą jis jau bandė skambinti į Vilniaus savivaldybę, tačiau bendruoju informacijos telefonu atsiliepusi darbuotoja tesugebėjo pasiūlyti skambinti į avarinę tarnybą. „Lyg ten skambinę nebuvom. Toks abejingumas tikrai pribloškė. O jeigu rimtesnis įvykis mieste? Gal čia Kauno merui reikia skambinti, o ne į Vilniaus savivaldybę“, – pajuokavo vyras.

Žada šildymą jau šiandien

Penktadienio rytą prie namo vėl pasirodė darbininkai.

Kaip 15min sakė daugiabutį administruojančios bendrovės „Žirmūnų būstas“ atstovas Paulius Ugianskis, prie namo dirbama.

„Mūsų darbuotojai ten dirba. Radome, kad vienas vamzdis trūko namo zonoje. Ir kitą radome trūkusį kieme, kuris niekur nėra pažymėtas, dabar dirbame kartu su „Vilniaus vandenimis“. Trūko greičiausia dėl stipriai nukritusios temperatūros“, – sakė P. Ugianskis.

Jo teigimu, stengiamasi sutvarkyti kuo greičiau, kad jau šiandien šilumos tiekimas į daugiabutį būtų atnaujintas.

„Vilniaus vandenų“ komunikacijos koordinatorė Jūratė Rupšienė patikslino, kad avarija įvyko ne bendrovės tinkluose, o namo rūsyje ir tai sutvarkyti privalo namą administruojanti bendrovė. „Vilniaus vandenų“ atstovai užsuko vandenį, kad galima būtų vykdyti tvarkymo darbus. Kai bus sutvarkyta, iš karto įjungsime vandenį. Mūsų darbuotojas nuvyko į vietą, bet patikrinus situaciją, paaiškėjo, kad problema kilo namo rūsyje“, – teigė J.Rupšienė.

Rekordiniai šalčiai

BNS rašo, kad penktadienio naktį Lietuvoje fiksuoti rekordiniai šią žiemą šalčiai.

„Iki praėjusios nakties šią žiemą Lietuvoje niekur temperatūra nebuvo nukritusi iki 20 laipsnių šalčio“, – BNS sakė Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Penktadienio naktį šalčiausia buvo Molėtuose, kur šalo iki 26 laipsnių šalčio. Dzūkijoje buvo šilčiau – 15–16 laipsnių šalčio, pajūryje šalo iki 14–18 laipsnių žemiau nulio, likusioje šalyje laikėsi 21–24 laipsnių šaltis.

Artimiausiu metu irgi bus labai šalta. Hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad šeštadienio naktį bus 13–17 laipsnių šalčio, dieną – 10–11 laipsnių, debesuota su pragiedruliais, naktį ar dieną vietomis trumpai pasnigs.

Sekmadienio naktį šals iki 15–20 laipsnių šalčio, dieną bus 7–13 laipsnių šalčio. Kitos savaitės pradžioje prognozuojama iki 23 laipsnių šalčio naktimis, daug kur pasnigs. Šaltis laikysis visą kitą savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt