Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.23 10:54

Seimo pirmininkas nemato reikalo trauktis VRK pirmininkei L. Matjošaitytei

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.02.23 10:54

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ketvirtadienį sulaukęs visų opozicinių frakcijų raginimo pasiūlyti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkei iš pareigų trauktis pačiai, to daryti neketina. Penktadienį ryte susitikęs su L. Matjošaityte Seimo pirmininkas sakė buvęs įtikintas, kad VRK pirmininkė savo pareigas atlieka tinkamai.

„Aš paprašiau, kad ji aiškiai atsakytų į visus visuomenei kylančius klausimus. Po to mes priimsime ryžtingus sprendimus“, – po susitikimo sakė V.Pranckietis.

Seimo pirmininkas patikslino, kad L. Matjošaitytės bendravimas lems, ar ji galės toliau dirbti.

Pats V. Pranckietis tikino, kad į jam kilusius klausimus L. Matjošaitytė atsakė.

V. Pranckietis tikino, kad jam kilo klausimų dėl istorijos su „valstiečių“ pažeidimais nuoseklumo.

„Man dabar aišku, o ji atsakys pati“, – teigė Seimo pirmininkas.

Jis tikino, kad visiškai pasitiki L. Matjošaityte ir nesigaili savo sprendimo.

„Kai nominavau, buvo mėnuo laiko, specialiai neskubėjome priimti galutinio sprendimo dėl skyrimo tam, kad jei kas nors yra, būtų laiko iškelti į viešumą. Niekas nieko per tą laiką nepasakė netinkamo, todėl aš galvojau, kad tai yra visiškai skaidrus ir neabejoju savo pasirinkimu“, – kalbėjo V. Pranckietis, paklaustas, kaip vertina nuomones, kad L. Matjošaitytė į pareigas buvo skirta mainais į VRK pirmininkės postą.

VRK pirmininkė L. Matjošaitytė pati atsistatydinti neketina. Ji tikina kol kas tam nematanti pagrindo.

Ji tikino, kad tyrimą vykdė praėjusios kadencijos VRK nariai. Jų išvada buvo pateikta taip pat senos komisijos darbo laiku. Ji buvo registruota dokumentų valdymo sistemoje ir prieinama visiems VRK nariams. Taigi, pasak L. Matjošaitytės, nauja komisija jau neturėjo šios išvados svarstyti, nes tai galėjo padaryti ankstesnė komisija.

Tačiau dabar, pasak jos, gavus naujų duomenų, tyrimas atnaujintas ir bus atsakyta į visus klausimus.

„Taip, galbūt, pripažįstu, reikėjo tą išvadą nagrinėti anksčiau, bet dabar yra puiki proga į visus klausimus atsakyti kompleksiškai“, – sakė L. Matjošaitytė.

L. Matjošaitytė tikino, kad naujos sudėties komisija turėjo kitų skubių klausimų, todėl išvados nesvarstė.

VRK pirmininkė nurodė, kad tie skubesni klausimai buvo Marijampolės mero rinkimai ir prokurorų prašymas tirti Liberalų sąjūdžio pažeidimus.

Pasak jos, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad „valstiečių“ ir „liberalų“ pažeidimai yra panašūs, tačiau taip iš tiesų nėra. Tokį vertinimą L. Matjošaitytė skelbia VRK dar nebaigus kompleksinio tyrimo dėl „valstiečių“.

„Liberalų atvejis yra išskirtinis tuo, kad VRK, iš STT gavusi informaciją apie galimus pažeidimus, konstatavo šiurkščius pažeidimus ir, pagal įstatymą, reikėjo išspręsti klausimą dėl valstybės asignavimų skirstymo, tai vėlgi komisija turėjo pirma atitinkamai pripažinti, ar pažeidimai buvo šiurkštūs ir nuspręsti skirti ar ne dotaciją.

Tuo tarpu ankstesnės darbo grupės išvadoje nebuvo nustatyti Rinkimų įstatymo pažeidimai. Skirtumas labai didelis“, – aiškino L. Matjošaitytė.

„Liberalų atveju VRK rėmėsi STT, prokurorų surinkta medžiaga ir tos medžiagos buvo daugiau ir leido aplinkybių visuma medžiagoje pateikta pripažinti šiurkščius Rinkimų įstatymo pažeidimus. Tuo tarpu aplinkybių visuma, nustatyta tiriant visus su LVŽS ir R. Karbauskiu susijusius skundus, nelaido nustatyti pažeidimų“, – tęsė ji, atsakydama į klausimą kokį skirtumą mato tarp pinigų judėjimo schemų šiose istorijose.

VRK darbo grupės išvadą dėl „valstiečių“ pažeidimų L. Matjošaitytė vadino partijai palankia.

Ji nepaaiškino, kodėl jos bent jau neperdavė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

L. Matjošaitytė nemato priežasčių nuo „valstiečių“ pažeidimų tyrimo nušalinti ryšių su šia partija turinčio savo pavaduotojo Vincento Vobolevičiaus.

Pasak jos, VRK pirmininkės pavaduotojas galimus savo interesų konfliktus turi vertinti pats.

„Komisijos narys V. Vobolevičius buvo paskirtas ir deleguotas prezidentės. Man asmeniškai dėl jo nešališkumo tikrai nekyla jokių klausimų. Šiuo metu aš neturiu priežasčių teigti, kad jis galbūt galėtų priimti LVŽS palankius sprendimus“, – teigė L. Matjošaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi