Lietuvoje

2018.02.22 17:21

Buvęs N. Venckienės vyras – apie sūnaus likimą po jo mamos suėmimo: jis pilnametis

Lietuvos prašymu Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė, kaltinama nevykdžiusi teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai, – ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra. Kaip suėmimas paveiks JAV kartu su N. Venckiene gyvenusio jos sūnaus planus? Buvęs garsiosios bėglės vyras Aidas Venckus patikino, kad judviejų sūnus – jau pilnametis, tad jokios problemos nemato.

Anot prokuratūros, JAV pradėtas įtariamosios ekstradicijos į Lietuvos Respubliką teisminis procesas. Pasak prokurorų, šiuo metu N. Venckienei taikoma kardomoji priemonė – suėmimas. Ekstradicijos procesas vyksta Čikagoje, todėl greičiausiai įžymioji bėglė buvo sulaikyta būtent čia. Kaip į suėmimo faktą reagavo N. Venckienės sūnus, jau kurį laiką JAV gyvenantis kartu su mama?

Atsakydamas į šį klausimą, advokatu Kaune dirbantis A. Venckus, buvęs N. Venckienės vyras, 15min tikino, su žmona išsiskyręs prieš ketverius metus ir nuo to laiko nebendravęs, o apie sūnų daugiau kalbėti jis atsisakė.

„Mano ir Neringos sūnus yra pilnametis ir šiuo metu gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai privatus reikalas, tad neturėtume to komentuoti žiniasklaidai“, – tikino A. Venckus, neatsakęs, kiek tiksliai laiko jo atžala gyvena už Atlanto.

Paklaustas, ar gali keistis sūnaus gyvenimo planai ar gyvenamoji vieta, teisėsaugai suėmus jo motiną, advokatas atsakė: „Jis suaugęs žmogus, pilnametis, o kas su juo galėtų būti? Pats sprendžia, ką jam daryti – grįžti ar ne. Ar aš su juo nuolat bendravau? Taip, be abejo. Ar kalbėdavausi su juo apie jo mamą? Mes santuoką su Neringą nutraukę prieš ketverius metus, tikrai su ja nebendrauju. Juokingi klausimai.“

Kai tuometė Seimo narė N. Venckienė 2013 m. spruko nuo Lietuvos teisėsaugos į JAV, jos ir Aido sūnui tebuvo 13 metų. Netrukus jo buvo pasigesta mokykloje. Berniukas tuo metu lankė Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos 7 klasę ir staiga dingo. Netrukus jo tėvas A. Venckus pateikė prašymą išbraukti sūnų iš moksleivių sąrašų šioje mokykloje, pranešęs, kad trylikametis išvyko gyventi į užsienį.

2014 m. teisme vykusių Venckų skyrybų metu vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su mama.

Žudynes Kaune surengusio Drąsiaus Kedžio sesuo ne kartą buvo pastebėta JAV, tačiau ilgai buvo neaišku, kaip šios šalies teisėsaugai sekasi nagrinėti mūsų šalies ekstradicijos prašymą. Amerikiečiai yra tik mandagiai patvirtinę, kad tokio prašymo yra sulaukę, tačiau iki šiol ekstradicija nejudėjo jau trečius metus.

N. Venckienė Lietuvoje kaltinama šmeižtu, mirusiojo paniekinimu, piktnaudžiavimu tarnyba, teismo sprendimo nevykdymu, pasipriešinimu pareigūnams, trukdymu antstolei vykdyti teismo pavedimą, piktnaudžiavimu globėjos pareigomis.