Lietuvoje

2018.02.22 15:20

Tyrime dėl korupcijos Santaros klinikose – 8 įtariamieji

LRT.lt2018.02.22 15:20

Trečiadienį STT pareigūnai pareiškė įtarimus 8 asmenims, dalyvavusiems galimai neteisėtos paramos reikalavimo, skyrimo ir panaudojimo mechanizme Santaros klinikų tyrime.

Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generaliniam direktoriui Kęstučiui Strupui, įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Santaros klinikų Informatikos ir plėtros centro direktoriui R. J. K., Santaros klinikų Informatikos ir plėtros centro Informacinių technologijų skyriaus projektų vadovui M. G. ir Santaros klinikų Informatikos ir plėtros centro vadybininkei I. L. Įtarimai dėl papirkimo pareikšti 4 privačių bendrovių atstovams, skelbia STT pranešime spaudai.

Visi įtariamieji buvo sulaikyti, Santaros klinikų generalinis direktorius ir Santaros klinikų Informatikos ir plėtros centro vadybininkė po apklausų paleisti, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

STT Vilniaus valdyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Tiriamas galimas kyšininkavimo mechanizmas, kai už laimėtus viešuosius pirkimus iš juridinių asmenų reikalauta neteisėto finansinio atlygio, kuris užmaskuotas kaip parama.

Kaip įtariama, Santaros klinikų atstovai iš juridinių asmenų reikalavo neteisėto finansinio atlygio dėl laimėtų viešųjų pirkimų, kurių vertė vien per 2017 metus viršijo 2 mln. eurų. Įtariama, kad Santaros klinikų atstovai nurodydavo bendrovėms, laimėjusioms viešuosius pirkimus, suteikti priverstinę finansinę paramą. Manoma, kad įmonėms, pažadėjusioms skirti paramą, būdavo sudaromos sąlygos neteisėtai laimėti Santaros klinikų viešuosius pirkimus. Įtariama, kad privačios bendrovės, tarp kurių – ir stambaus kapitalo, laimėjusios viešuosius pirkimus, kyšius, užmaskuotus paramos forma, pervesdavo Santaros klinikoms. Manoma, kad dalis paramos buvo naudojama ne pagal paskirtį, t. y. asmeniniams Santaros klinikų atstovų poreikiams tenkinti.

Trečiadienį STT pareigūnai atliko kratas Santaros klinikose, privačiose bendrovėse, galimai nusikalstamas veikas padariusių asmenų gyvenamosiose vietose.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, už piktnaudžiavimą yra numatyta atsakomybė – bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų, už kyšininkavimą (jei kyšio vertė didesnė negu 250 MGL) numatyta atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų, už papirkimą – bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11