Lietuvoje

2018.02.22 15:22

Teisme – byla dėl mažamečio girdymo psichotropinėmis medžiagomis

Kauno apylinkės teismas pradėjo nagrinėti buvusios Kauno darželio „Bitutė“ auklėtojos padėjėjos bylą. 53 m. moteris kaltinama psichotropiniais vaistais girdžiusi 2 m. berniuką. 

Dėl lenkimo mažametį vartoti psichotropines medžiagas ir jo sveikatos sutrikdymo jai gresia iki 10 m. nelaisvės. Moteris kaltę neigia, tikina vaistų vaikui nedavusi.

Pirmajame posėdyje apklausta nukentėjusio vaiko šeima ir liudytojai. Ikiteisminiame tyrime yra duomenų, kad vaistais galėjo būti girdyti ir daugiau vaikų.

„Aš palaikau valstybinį kaltinimą ir manau, kad šiuo atveju kaltinama teisėtai ir pagrįstai. Tuo tarpu, ar ji kalta, pasakys teismas. Dėl kitų atvejų tyrimai nebuvo atliekami todėl, kad niekas nesikreipė, – sakė prokurorė Renata Oželienė. – Ikiteisminio tyrimo duomenimis, mes gavome tėvų pranešimų, kad jie pastebėjo panašaus pobūdžio reakcijas, tiesa, jos nebuvo tokios kaip šio vaikučio, dėl kurio mes ir susirinkę nagrinėjame baudžiamąją bylą, bet panašias vangumo, mieguistumo, perdėto ramumo reakcijas liudija ir kitos mamos.“