Lietuvoje

2018.02.22 14:40

Prezidentė dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos susitikime

LRT.lt2018.02.22 14:40

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos susitikime. Šalių vadovai aptars politinius naujo daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto prioritetus ir pasiūlymus dėl ES institucijų reformų. Prezidentė Briuselyje taip pat dalyvaus tarptautinėje aukšto lygio konferencijoje dėl paramos Afrikos Sahelio regionui, teigiama prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

ES pradedant pasirengimą deryboms dėl naujo 7 metų ES biudžeto, šalių lyderiai tarsis dėl politinių jo prioritetų. Prezidentė visiems ES šalių lyderiams pristatys, kas svarbiausia Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Tinkamas finansavimas strateginiams energetikos ir transporto jungčių projektams, Ignalinos AE uždarymui, išmokos žemdirbiams, užtikrinta struktūrinė parama – tai pagrindiniai Lietuvos poreikiai.

Nacionalinius bei regiono prioritetus prezidentė pradėjusią savaitę išsakė ir Lietuvoje viešėjusiems ES institucijų vadovams – EVT primininkui Donaldui Tuskui bei Europos Komisijos pirmininkui Jeanui-Claude`ui Junckeriui ir įteikė Baltijos šalių vadovų laišką dėl bendrų siekių naujame biudžete.

Artėjant „Brexit“ ir rinkimams į Europos Parlamentą 2019 m., ES vadovai aptars pasiūlymus dėl ES institucijų reformų. Jungtinei Karalystei (JK) traukiantis iš ES, siūloma mažinti ir Europos Parlamento narių skaičių. Lietuva palaiko kompromisinį pasiūlymą dalį JK dabar priklausančių vietų rezervuoti ateityje į Bendriją įstosiančioms šalims. Kita dalis turėtų būti skirta valstybėms, kurios šiuo metu neturi pakankamai vietų Europos Parlamente. Tai leistų pasiekti proporcingą atstovavimą visiems ES piliečiams ir užtikrintų, kad Lietuvos turimas Europos Parlamento vietų skaičius nesumažėtų. Lietuva pasisako ir už tai, kad Europos komisarų skaičius nebūtų mažinamas.

Šalies vadovė taip pat dalyvaus tarptautinėje aukšto lygio konferencijoje dėl pagalbos Saheliui. Stabilumo užtikrinimas šiame Afrikos regione yra svarbus ES siekiant spręsti pamatines migracijos priežastis ir užkirsti kelią naujiems atvykėlių srautams. Aukšto lygio renginyje taip pat dalyvaus Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Lenkijos ir kitų ES šalių vadovai, Malio, Burkina Faso, Mauritanijos, Nigerio, Čado lyderiai, Jungtinių Tautų, Pasaulio banko, Afrikos sąjungos atstovai. Saheliu vadinamas regionas Sacharos dykumos pietuose, kuris apima 9 valstybes ir tęsiasi per Afrikos žemyną nuo Atlanto vandenyno iki Raudonosios jūros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.