Lietuvoje

2018.02.22 13:18

E. Misiūnas sureagavo į prezidentės kritiką: kaltųjų neieškau

ELTA, BNS2018.02.22 13:18

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas atsakė į ketvirtadienį jam pareikštą prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką, raginančią mažiau dėmesio skirti kaltųjų paieškai ir pareigūnų keitimui, bet orientuotis į realių problemų sprendimą.

E. Misiūnas teigė, kad neieško kaltųjų ir toliau laikosi nuomonės, jog Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė nepakankamai gerai atliko savo darbą.

„Aš turiu priežasčių taip vertinti“, – pabrėžė E. Misiūnas.

E. Misiūnas teigė, kad migracijos problema Lietuvoje yra žinoma ir matoma. „Mes ieškome sprendimų, formuodami migracijos funkcijos vykdymo pertvarką. Taip, tai nėra lengvi sprendimai, yra išsiskyrusios dvi stiprios nuomonės, kur turėtų judėti imigracijos funkcija“, – kalbėjo E. Misiūnas.

Tačiau ministras prisipažino matantis ir savo spragų darbo veikloje. Anot jo, kol kas nepavyksta apsispręsti, kuria linkme reikėtų reformuoti migracijos funkcijos vykdymą Lietuvoje.

Po trečiadienį vykusio Migracijos departamento vadovės E. Gudzinskaitės susitikimo su vidaus reikalų ministru, vertinusiu pastarosios darbą, Migracijos departamento vadovas nesikeičia. E. Gudzinskaitė nesutiko ir atmetė jai reiškiamus priekaištus, dėl nepakankamai kokybiško darbo, įgyvendinant migracijos politiką.

„Manau, kad aš, kaip migracijos srities ekspertė, esu labai reikalinga ir naudinga“, – kalbėjo E. Gudzinskaitė.

Tuo tarpu ministras E. Misiūnas yra kitokios nuomonės. Neslėpdamas, kad direktorės darbu yra nepatenkintas, teigė, jog nemažai priekaištų turi dėl jos, kaip lyderės ir strategės, darbo.

D. Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad vidaus reikalų ministras E. Misiūnas turi aktyviau spręsti augančios imigracijos iššūkius ir mažiau dėmesio skirti kaltųjų paieškai ar pareigūnų keitimui.

„Už migracijos politiką galiausiai atsakingas ministras ir čia ieškoti kaltų ir stumdytis, ir manyti, kad nuimant vieną ar peikiant kitą galima išspręsti klausimus, tai tikrai taip nebus ir reikia rimtai apie tai galvoti, o tai reikėjo galvoti dar prieš metus“, – žurnalistams sakė prezidentė.

Migracijos departamentas yra sulaukęs kritikos, kad nesugeba susidoroti su augančiais imigrantų srautais, ypač iš Ukrainos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.